Narın Cilt İçin Faydaları Nelerdir?Narın Cilt İçin Faydaları Nelerdir - www.viphanimlar.com

Nar  sadece sağlık için değil, aynı zamanda inanılmaz güzellik yararları vardır. Çoğunlukla kırmızı tanecikli minik tohumları tüketirken, sert kırmızı kabuğu  genellikle atılır.

Ancak, tıpkı meyveleri gibi, kabuğun da güzellik için pek çok  yararı vardır. Nar kabuğunun güzelliğiniz için size nasıl yardımcı olabilir?

Nar Kabuğunun Güzellik Faydaları Nelerdir?

Nar Kabuğunun Cilt İçin 4 Faydası

1- Doğal Güneş Koruyucu

Nar kabukları, cildinizi zararlı UVB ve UVA ışınları ile cildinizi koruyabilecek ve böylece cilt kanserinden kaçınmak için uzun bir yol kat edebilecek güneş tıkayıcı maddeler sağlar.

Nar Kabuğu Güneş Koruyucu Olarak Nasıl Kullanılır?

Güneşte kurutulmuş nar kabuklarını kullanarak bir toz yapın. Hava geçirmez bir kaba yerleştirin. Bu tozu, evinizden ayrılmadan 20 dakika önce krem ​​veya losyonla birleştirin. Ayrıca, doğal bir güneş kremi kullanmak isterseniz tozu bazı esansiyel yağlarla birleştirerek uygulayabilirsiniz.

2- Sivilce ve Akne Önlemek

Nar kabuğu, sivilce, akne ve kızarıklıklarla etkili bir şekilde mücadele eden iyileştirici nitelikler içerir. Kabukları, bakterileri diğer enfeksiyonlarla birlikte uzak tutmaya yardımcı olan antioksidanlarla yüklüdür.

Sivilce ve Akne Önlemek İçin Nar Kabuğu Nasıl Hazırlanılır?

Derin kuru bir tavada bir avuç güneşte kurutulmuş nar kabuğunu rendeleyin. Soğumasına izin verin. Öğütücü kullanarak öğütün. Bu tozu limon suyu veya gül suyu kullanarak bir macun yapın. Yüzünüzün her yerine, özellikle sivilceli bölgelere uygulayın.  Bir süre kurumasını bekleyin. Ilık suyla iyice yıkayınız.

3- Kırışıklıkları Nar İle Önleyin.

Araştırmalar, nar kabuğu ekstraktlarının prokollajen sentezine izin verdiğini, kollajeni parçalayan enzimleri önlediğini ve cilt hücresi büyümesini teşvik ettiğini ileri sürmektedir. Bunlar doğal olarak ve etkili bir şekilde cilt yaşlanmasını ve kırışıklıklarını geciktirir.

Kırışıklıklar İçin Nar Nasıl Kullanılır?

Biraz süt ve iki kaşık dolusu güneşte kurutulmuş ve toz haline getirilmiş nar kabuğunu ekleyin. Karışımı yüzünüze uygulayın ve kuruyana kadar bırakın. Yüzünüzü ılık su ile yıkayınız.

Not:
En iyi sonuçlar için toz karışımını haftada en az iki kere kullanmayı deneyin.

4- Nar Kabuğu İle Doğal Nemlendirici

Nar kabukları cildiniz için mükemmeldir. Cildi kirleticilerden ve diğer çevresel toksinlerden nemlendirir. Ayrıca, cildin pH dengesini eski haline getirir. Bu, kabukların içinde bulunan, cildin içindeki nemi tutan ve böylece yumuşak ve esnek tutan ellagik asitten kaynaklanır.

Nar Kabuğu İle Doğal Nemlendirici Hazırlama:

Öğütücü kullanarak, güneşte kurutulmuş nar kabuklarını öğütün. Tozu temiz bir kaba yerleştirin. İki kaşık tozunu alıp biraz yoğurtla iyice birleştirin. Yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 10 dakika bekletin. Soğuk su kullanarak yıkayın.

Limon İle Gelen Cilt Güzelliği

Cildiniz İçin Patates Suyu Nasıl Kullanılır?

Cildinizi Koruyan Doğal 17 Güneş Koruyucu

Cilt İçin Üzüm Çekirdeği Yağının 5 Faydası

Kırışıklıklara Muz Maskesi

2 Yorum

  1. Selda 16 Kasım 2018 Alıntıla
    • Betül ÖzYönetici 16 Kasım 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir