Ev Yapımı Doğal Nemlendirici Krem Nasıl Hazırlanır?Ev Yapımı Doğal Nemlendirici Krem Nasıl Hazırlanır - www.viphanimlar.com

Cildinizi nemlendirmek için kullandığınız kozmetik ürünlerin fiyatları arttı. Çoğu kişi içindeki kimyasal içerikler nedeni ile kullanmak istemiyor. 

Nemlendirici kreminizi evde daha ekonomik ve doğal olarak  yapabilirsiniz. Maliyeti düşük evde nemlendici krem hazırlamak oldukça kolay.

Dikkat etmeniz gereken ilk şey kullanacağınız yağların kalitesidir. Kalitesine güvendiğiniz markaları alın. Kullandığınız yağların mutlaka soğuk sıkım olmasına özen gösterin çünkü, soğuk sıkım yağlar yoğun miktarda cildinizi besleyecek vitamin ve mineralleri barındırmaktadır.

Dikkat etmeniz gereken ikinci şey ise; kremin içeriğinde kullanacağınız yağlardan cildinizin reaksiyon gösterdiği içeriklerden kaçınmak. Bu durumun önüne geçmek ise oldukça kolay. Krem yapımına başlamadan önce kullanacağınız yağları kol içine az miktarda uygulayıp birkaç saat bekleyin. Herhangi bir yanma veya  kaşıntı olmaz ise yağları rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Eğer cildiniz tepki verirse, cilt tipinize göre yağlar ile değiştirebilirsiniz.

Her Cilt Tipine Uygun Doğal Ev Yapımı Nemlendirici Krem Tarifi, Doğal Ve Ekonomik Ev Yapımı Nemlendirici Krem Nasıl Hazırlanır?

Her Cilt Tipine Uygun  Ev Yapımı Nemlendirici Krem İçin Malzemeler:

2 Çorba Kaşığı Shea Yağı
2-3 Çorba Kaşığı Hindistancevizi Yağı
2-3 Damla Esansiyel Yağ (kayısı, lavanta, yasemin, portakal çiçeği, gül, tatlı badem)
1 Ampül E vitamini

Her Cilt Tipine Uygun Doğal Ve Ekonomik Ev Yapımı Nemlendirici Krem Yapımı:

Shea ve hindistancevizi yağı katı olduğu için kıvam almalarını sağlamanız lazım.

Bunun için bu iki yağı bir kaba alıp benmari usulü eritin. Eriyen yağları homojene olana kadar karıştın.

Karışımın içerisine kullanmak istediğiniz esansiyel yağdan 2 – 3 damla damlatın. Sonrasında E vitamini ampulünü de kırarak kremin içerisine ekleyin. Kremi koyu renkli bir cam kavanoza alıp, güneş görmeyen bir yerde saklayın.

Shea yağı ve hindistancevizi yağı oda sıcaklığında katı halde bulunan yağlardır. Erittiğiniz için önce sıvı halde bulunan kreminiz daha sonra katılaşarak krem kıvamını alacaktır.

Eğer daha katı kıvamda bir krem elde etmek isterseniz doğal balmumu kullanmalısınız. Aktarlarda bulabileceğiniz doğal balmumunu rendeleyerek benmari usulü erittiğiniz yağların içerisine 1 çorba kaşığı kadar karıştırın. Kreminiz daha yoğun olacaktır.

Hazırladığınız bu doğal kremi el, yüz ve vücut için kullanabilirsiniz.  Doğal ve ekonomik kreminiz ile pamuk gibi cilde kavuşacaksınız… 

Nemlendirici Doğal Losyon Tarifleri

Sağlıklı Bir Cilt İçin 7 Doğal Nemlendirici

Ev Yapımı Vücut Losyonu Nasıl Yapılır?

Çatlamış Dudaklar İçin 3 Doğal Nemlendirici

Cildinizi Koruyan Doğal 17 Güneş Koruyucu

2 Yorum

  1. Şule Çisem 14 Kasım 2018 Alıntıla
    • Betül ÖzYönetici 14 Kasım 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir