Kilo Vermek İçin Yapmanız Gereken 5 ŞeyKilo Vermek İçin Yapmanız Gereken 5 Şey - www.viphanimlar.com

Kilo vermek söz konusu olduğunda muhtemelen aileniz ve arkadaşlarınız size tavsiyelerde bulunurlar. Bu tavsiyeler 3 beyazdan uzak durma, spor, bol su içme olmaktadır. 

Zayıflamaya başlamadan önce yapılması gereken 5 önemli şey nedir?

İlk başta kilo vermek istiyorsanız yeme alışkanlıklarınızı değiştirmeniz size çok yardımcı olacaktır.  Kilo vermek için yapmanız gereken şeylerin bir listesini yapın. Biz sizin için başlıca yapmanız gerekenlerin bir liste yaptık.

Kilo vermek istediğinizde dikkat etmeniz gereken  5 önemli madde:

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı? Kilo Vermek İçin Önemli 5 Kural…

1- Daha az karbonhidrat, daha çok protein

Sadece birkaç gün için düşük karbonhidratlı bir diyetin ardından, kilo vermek için yapacağınız diyete başlamanıza yardımcı olabilir, çünkü su ağırlığınızı en aza indirebilir.
Düşük karbonhidratlı ve yüksek proteinli bir diyet deneyenlerin bir sonraki gün kiloları ve vücutlarında önemli değişikliklerin nedenlerinden biri de budur.

2- Kahvaltınız için bütün tahılları seçin.

Güne doğru başlamanız gerektiğinden, bir sonraki yemeğinize kadar yeterli enerjiye sahip olmanız için kahvaltı yapmak önemlidir. Sabahları kuru meyveler eklenmiş yulaf ezmesi  hatta tam buğday ekmeği ile yapılan tost veya 1 yumurta daha iyi bir seçenek olacak ve kan şekeri seviyesini sabit tutacaktır.

3- Kalori alımınızı en aza indirin

Kilonuzu azaltmak için başka ne yapabilirsin? Kilo vermeye başlamanıza yardımcı olmak için bu noktada kalori alımınızı en aza indirmeye başlamanız. Daha az kalori almak, vücudunuz enerji için depolanmış vücut yağlarınıza döneceğinden, kilo verme yolculuğunuza başlamak için anahtardır.

Ne kadar kalori almanız gerektiğinden emin değilseniz, mevcut ağırlığınızı, boyunuzu ve yaşınızı kontrol edin ve oradan hesaplayın.

4- Birkaç saatte bir  bir şeyler yiyin.

Sağlıklı kilo vermek için birkaç saatte ve küçük porsiyonlarda bir şeyler yemektir. Bu alışkanlığın ardında yatan fikir, metabolizmanızı artırıp çalıştırmanızdır ki bu da yağ yakma yeteneklerinin sürekli çalışmasını sağlar.

5- Yağsız proteinler seçin.

Tüm proteinler aynı değildir. Eğer kilo vermeye başlamak istiyorsanız, en iyi seçeneğiniz yağsız proteinlere gitmek olacaktır. Tavuk ve balık, yağsız proteinler için iyi bir seçenek ve onları taze sebzelerle  birleştirerek doyurucu hale getirebilirsiniz.

Sağlıklı Kilo Vermek İçin 11 Tavsiye

Kilo Vermeye Yardımcı 7 Sağlıklı Besin

Hızlı Kilo Vermek İçin Kahvaltı Önerileri

Kilo Vermek İçin Yürüyüş Faydalı Mı?

Kilonuzu Sabit Tutmak İçin Neler Yapmalısınız

Kışın Neden Kilo Alınır

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı?

Diyetsiz Ve Sporsuz Zayıflamanın 10 Kolay Yolu

Yağ Yakıcı 10 Süper Gıda

2 Yorum

  1. Melek 11 Kasım 2018 Alıntıla
    • Betül ÖzYönetici 11 Kasım 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir