Yağlı Cildi Olanlar Neler Yemeli?Yağlı Cildi Olanlar Neler Yemeli - www.viphanimlar.com

Cildiniz tükettiğiniz şeylerin bir yansımasıdır. Yağlı cildiniz varsa akne oluşumu, siyah noktalar ve genişlemiş gözenekler oluşur. Bu nedenle yediğiniz gıdalarda önemlidir.

Peki yağlı ciltten korunmak için neler yemeli? Yağlı ciltler hangi yiyecekleri tüketmeli? Yağlı Cildi Olanların Yemesi Gereken Gıdalar Nelerdir?

Yağlı Ciltlerin Yemesi Gereken 5 Besin:

1. Muz

Yağlı cildiniz varsa, muz her gün yemek son derece yararlı olabilir. Muz, cildinizin ışıldamasına yardımcı olan potasyum, fosfat ve E Vitamini içerir.
Muz da güçlü bir detoksifiye edici ajandır. Gözenekleri düzenlemeye yardımcı olabilir ve bu sayede kirlerin cildinize girmesini engelleyerek, yağlı birikime neden olur.

2. Salatalık

Salatalık % 90’dan fazla su içerir ve bu nedenle büyük bir rehidrasyon maddesidir. Ayrıca, salatalık, bakteriler ve mikropların kolayca öldürüleceği anti-enflamatuar özelliklere sahiptir.

Salatalıkların da hafif ağartma maddeleri olduğu bilinmektedir, bu nedenle terli ve tabaklanmış bir salatalık dilimi alıp boynunuza ve yüzünüze hafifçe uygulayın. 15 dakika sonra durulayın.

3. Lifli Gıdalar

Bakliyatlar, kepekli tahıllar, kahverengi pirinç, mısır, yulaf, baklagiller ve buğday gibi gıdalar liftir ve sağlıklı bir parlayan cildi destekleyebilir. Lif açısından zengin besinler vücut tarafından kolayca sindirilir.

Ayrıca, vücudunuzdaki toksinler akne, sivilce, yaşlanma belirtileri, kırışıklıklar vb. gibi çeşitli cilt problemleri de yaratabilir. Elyaf alımı hücrelerinizdeki kolajeni artırabilir ve bu nedenle sıkı bir cilde sahip olursunuz.

4. Kabuklu Kuruyemişler

Ceviz, badem ve yer fıstığı gibi kuruyemişler, E vitamini açısından çok yararlıdır. Diğer yiyeceklerden E Vitamini alabilmenize rağmen, kabuklu yemişler çok sağlıklıdır ve istediğiniz zaman tüketebilirsiniz. Bunları bal ve yoğurtla birleştirip atıştırmalık olarak alabilirsiniz.

Ayrıca, E Vitamini, hücre zarlarının güçlendirildiği, cildin iyileşme sürecine yardımcı olur ve bu nedenle gözenekleri kapatmaya yardımcı olur.

5. Yeşil Yapraklı Sebzeler

Yeşil yapraklı sebzeler, yağlı cildiniz varsa en iyi yiyeceklerden biridir. Lahanadan ıspanağa kadar, bu sebzeler her gün karşılaştığınız oksidanlarla savaşmaya yardımcı olabilecek C vitamini üretirler.

Eğer sebze sevmiyorsanız yemenin çeşitli yolları vardır. Ispanak ve pazı gibi yapraklı sebzeleri tavada omlet, pilav ve salatalarda kullanmak harikadır.

Yağlı ciltler ile ilgili yazılar….

Akneye Sebep Olabilecek Gıdalar

Cilt Yağlanmasına Karşı 8 Öneri

Yağlı Ciltler İçin 2 Doğal Nemlendirici Maske

Yağlı Ciltler İçin Zencefil Maskesi

Yağlı Ciltlere Kayısı Yağı Maskesi

Sivilceler Ve Cilt Lekelerine Karşı Pirinç Maskesi

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Gülsuyu

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir