Hasarlı Saçlar İçin Ev Yapımı 5 Saç Kremi

Hasarlı Saçlar İçin Ev Yapımı 5 Saç Kremi -viphanimlar.com

Pürüzsüz ve parlak saçları olanlara özeniyor musunuz? Sizde parlak ve pürüzsüz saçlara sahip olabilirsiniz. Üstelik doğal ürünler kullanarak…

Hasarlı saçlarınızı canlandırmak için yapımı ve uygulama basit 5 seçenek sunuyoruz size… İşte hasarlı saçları onarmak ve canlı saçlara sahip olmak için 5 doğal saç kremi:

Pürüzsüz ve parlak saçlar 5 doğal saç kremi tarifi…

Muz, Bal ve Zeytin Yağı İle Hazırlanan Saç Kremi:

Saçınıza en iyi ve doğal bakımı sağlamak için hazırlayacağınız en etkili krem , bal ve zeytinyağı ile yapılandır. Bu etkili kremi hazırlamak için tamamen olgunlaşan bir muz, 2 çorba kaşığı bal ve biraz zeytinyağına ihtiyacınız olacaktır.

Bir kasedeki muzu ince ve pürüzsüz bir hamur haline getirip bal ve zeytinyağını da eklemelisiniz. Güzel bir macun kıvamını alınca saçınızın her yerine kökten uca kadar sürün. Duş bonesi kullanın ve 30 dakika bekletin. Daha sonra tamamen çıkarmak için ılık su ve şampuanla yıkayabilirsiniz.

Yumurta, Yoğurt ve Mayonezli Saç Kremi:

Yumurtada bulunan vitaminler ve proteinler kafa derisindeki doğal yağları arttırır ve kepek ve zayıf kökler dahil saç problemlerini giderir. Yumurtayı, yoğurdu ve mayonezi birlikte çırpın ve bu ince köpüğü saçınıza uygulayın. Yaklaşık 40 dakika kurumaya bırakın. Biraz ılık su ve iyi bir şampuan kullanarak iyice yıkayın. Bu saç dökülmesini önlemek ve hasarlı bir saç tedavisi için mükemmeldir.

Avokado, Shea Yağı ve Elma Sirkesi İle Hazırlanan Saç Kremi:

Avokado, proteinler ve vitaminler açısından oldukça zengindir. Bu ev yapımı saç kremi hazırlamak için bir bütün avokado, biraz Shea yağı ve elma sirkesine ihtiyacınız olacaktır . Öncelikle Shea yağını orta ateşte bir tencerede eritmeniz gerekiyor.

Eritildikten ve tamamen soğuduktan sonra, krem kıvamını elde etmek için harmanlanmış avokado ve biraz sirkeyi ekleyin. Bunu saçlarınıza eşit olarak uygulayın ve yaklaşık bir saat bekletin. Daha sonra şampuan ve su ile yıkayabilirsiniz. Bu kremi bir kez uygulayın ve hasar görmüş saçlardan ve bölünmüş uçlardan kurtulun.

Aloe vera ve Ballı Saç Kremi:

Aloe vera sadece cilt sorunlarınız için değil, aynı zamanda hasarlı saçlar için de uygundur. Saç kremi hazırlamak için biraz aloe jeli ve bala ihtiyacınız olacak. Aloe vera jeli ve balın eşit oranda iyice karıştırın.

Bu saç kremini saç derisine uygulayın ve 30 dakika boyunca emmesini bekleyin. Damlamayı önlemek için duş bonesi kullanın. Daha sonra tamamen yıkayın. Bu, saçlarınızın dökülmesini önlemek ve saçlarınızın yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlamak için en iyi çözümdür.

Zeytinyağı ve Bal ile Hazırlanan Saç Kremi:

Zeytinyağı saçlar dahil olmak üzere tüm vücudunuza harika faydalar vardır. Saçınıza büyük bir güç katarak saçınızı pürüzsüz ve parlak hale getirmeye yardımcı olurlar. Bal saçlarınıza nem katmak için harikadır.

Zeytin ve bal birleştirin ve saç derisine uygulayın. Bu saç teline derinlemesine nüfuz eder ve içine derinlemesine nüfuz ederek saçlarınıza nem sağlar.

Saç bakımı, çok miktarda besin ile büyük ölçüde şımartmayı içeren kapsamlı bir süreçtir. Evde bulunan tüm bu bileşenler, saçınızın büyümesini zenginleştiren harika besinlere sahiptir . Bu hijyen kurallarına uygun bir hijyen sağlamanın yanı sıra, saçınızı temizlemenin, nemlendirmekte ve iyileştirmekte de çok önemli yeri vardır.

Sağlıklı Saçlar İçin Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları

İnce Telli Ve Güçsüz Saçlar İçin 7 Vitamin

Saçların Sağlıklı Uzaması İçin Doğal Yağlar Nelerdir?

Sağlıklı Ve Gür Saçlar İçin Tüketilmesi Gereken Besinler

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir