Daha Güzel Olmanızı Sağlayan 8 GıdaDaha Güzel Olmanızı Sağlayan 8 Gıda - www.viphanimlar.com

Muhteşem görünmek için neler yapıyorsunuz?  Her şey güzel bir cilde sahip olmakla başlar. Çoğumuz pürüzsüz ve yumuşak görünümlü bir cilde ulaşmak için, çeşitli cilt bakım ürünleri kullanıyor.

Bu cilt bakım ürünleri yardımcı olsa da, herhangi bir zorluk çekmeden muhteşem bir cilde ulaşmak için her zaman doğru gıda türlerini diyetinize eklemeye başlayabilirsiniz. Daha güzel görünmek için neler yemelisiniz?  İşte diyetinize dahil etmeniz gereken 8 yiyecek.

Güzel Görünmeye Yardımcı  Besinler Nelerdir?

Daha Güzel Olmanızı Sağlayan 8 Muhteşem Gıda

Avokado

Avokado - www.viphanimlar.com

Diyetinize eklemeniz gereken ilk şey avokado. Bu meyve en iyi biyotin kaynaklarından biri olmasının yanı sıra, cildinizi kuruluğa karşı da koruyabilir. Biotin ayrıca saçlarınızı ve tırnaklarınızı sağlıklı tutmanıza yardımcı olabilir, böylece kırılganlıkla uğraşmanıza gerek kalmaz. Dahası, avokado sadece yemek için değil, aynı zamanda yüzünüzde ve cildinizde de uygulayabilirsiniz. Bunu bir nemlendirici maske olarak kullanacaksanız, önce çekirdeğini çıkarın, etli  kısmını püre edin ve sonra cildinize eşit olarak uygulayın.

Avokado Yağının Cilt İçin 5 Faydası

Meyveler

Meyveler - www.viphanimlar.com

Diyetinize meyveleri eklemeniz için her zaman iyi bir neden vardır, çünkü bunlar antioksidanlar. B6 vitaminleri ve C kollajen üretimini arttırmak için faydalıdır. Kollajen, çizgileri ve kırışıklıkları cildinizden uzak tutmakla sorumludur. Antioksidanlar cildinizi serbest radikallerin neden olduğu hasara karşı koruyabilir.

Domates

Domates - www.viphanimlar.com
Diyetinize eklemeniz gereken bir diğer besin ise, güneş yanığının oluşmasını önleyebilecek şekilde likopen bakımından zengin olduğu için domatestir. Sadece domates salçasını zeytinyağıyla karıştırın ve 10 hafta boyunca her gün cildinize uygulayın. Cildinizin güneşe maruz kalmanın etkilerinden kurtulmada daha esnek olduğunu göreceksiniz. Ayrıca, domatesler hücresel hasarı azaltabilen yüksek miktarda karotenoid içerir.

Balık

Balık - www.viphanimlar.com

Cildinizin güzel görünmesini istiyorsanız, diyetinize balık eklemenin bir noktasını oluşturmalısınız. Sardalya, ton balığı, somon, uskumru ve alabalık, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç seçenektir çünkü vücuttaki iltihabı en aza indirebilecek omega-3 yağ asitleri bakımından zengindirler. Omega-3 saçı sağlıklı hale getirmeye yardımcı olur, cildinizi selülit kadar yaşlanma belirtilerine karşı korur.

Yumurta

Yumurta - www.viphanimlar.com

Diyetinize yumurta eklemek için her zaman bir sebep vardır ve bunlardan biri protein açısından zengin olmalarıdır. Protein, cildinizi genç görünmeye devam ediyorsanız önemli olan hasarlı hücreleri onarma yeteneği ile bilinir. Dahası, yumurtalar cildin kurumasına karşı koruyan biyotine sahiptir.

Yoğurt

Yoğurt - www.viphanimlar.com

Eğer bir yoğurt hayranı değilseniz, belki bu sizin fikrinizi değiştirecektir. Yoğurt, cildinizde gelişmekte olan bakterilerle savaşma kabiliyetine sahiptir, böylece akne çatlakları ve diğer deri lekeleriyle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Yoğurt hakkında seveceğiniz bir başka şey de, çatlamış dudaklar için iyi bir çare olmasıdır çünkü içinde bolca B vitamini vardır ve dudaklarınızı nemlendirmenize yardımcı olabilir. Dahası, yoğurt, bağırsak sağlığınız için de iyidir.

Ceviz

Ceviz - www.viphanimlar.com

Büyük balık tutkunu olmayanlar için ceviz gibi omega-3 esansiyel yağ asitlerini almayı seçebileceğiniz başka besin kaynakları da vardır. Ceviz, saçlarınızı ve tırnaklarınızı daha sağlıklı ve ışıltılı hale getirebilecek çok sayıda omega-3 içermektedir. Ceviz yemenin cildinizin pürüzsüz ve lekesiz görünmesine yardımcı olacaktır.

Sarımsak

Sarımsak - www.viphanimlar.com

Sivilce sorununuz var  ise ya da bunu önlemek istiyorsanız, sarımsak yemeniz tavsiye edilir. Sarımsak, aknenizin alevlenmesine neden olan bakterileri ortadan kaldıran antibakteriyel özellikler içerir. Sarımsak için bir başka bir sebep ise anti-enflamatuarlar olmasıdır.

Sizin İçin Seçtiğimiz Güzellik İle İlgili Makalelere Linklere Tıklayarak Ulaşabilirsiniz…

Sağlıklı Cilt İçin Öneriler

Kimyonun Güzellik İçin İnanılmaz Faydaları

Limon İle Gelen Cilt Güzelliği

Güzel Cilt İçin Balkabağı Mucizesi

Sağlıklı Ve Parlayan Ciltler İçin Yararlı Kuruyemişler

Papaya’nın Cildiniz İçin Yararları Nelerdir?

Yoğurdun Cilde İnanılmaz Faydaları

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir