Dişleri Beyazlatan Yiyecekler Nelerdir?Dişleri Beyazlatan Yiyecekler Nelerdir - www.viphanimlar.com

Sağlıklı ve beyaz dişler için diş ipi, dişleri fırçalama ve düzenli kontroller önemlidir. Bunların haricinde dişleri beyazlatan  yiyeceklerde mevcuttur. 

Gülümsemenizi doğal olarak aydınlatmak için  aşağıdaki yiyecekleri diyetinize ekleyebilirsiniz.

Dişlerinizi Beyazlatan Besinler Nelerdir?

1. Elma

Elmanın dişleri beyazlattığını duymuşsunuzdur. Elmalar, bazı diş macunlarında kullanılan yüksek bir malik asit konsantrasyonu içerir.

Malic asit, Grenada Üniversitesi’nde (İspanya) yürütülen bir araştırmaya göre dişlerinizi temizlemeye yardımcı olan ve lekeleri çıkarmaya yardımcı olan tükürüğü arttırır.

2. Brokoli

Brokoli, lifle yüklüdür ve bol miktarda lif tüketmek, ağzınızdaki iltihabı azaltmaya yardımcı olur. Gevrek ve çiğ brokoli tüketmek, dişlerinizi temizlemenize yardımcı olabilir.

Ayrıca, Avrupa Diş hekimliği Dergisi’ndeki araştırmalara göre, brokoli içerisindeki demir, bakterilerin ürettiği aside karşı dişleriniz için bir koruma duvarı sağlamanın yararlarından yararlanmaktadır. Bu boşlukları ve lekeleri önlemede yardımcı olur.

3. Peynir

Peynir dişleriniz için harikadır çünkü kalsiyumu vardır. Size mükemmel bir gülümseme verirken dişlerinize fayda sağlar.

4. Üzüm

Pek çok insan tatlı olduğu için kuru üzümün dişler için kötü olduğunu düşünür, ama aslında koruyucudurlar. Araştırmalar, kuru üzümlü kepekli tahılların, kuru üzümlü aynı tahıldan daha hızlı bir şekilde ağız temizlemede yardımcı olduğunu göstermektedir.

Kuru üzüm, lekelerinizi, lekelerin ve boşlukların gelişmesini engelleyen tükürüğünüzü uyarır. Bu, ağzınızdaki diğer bakteriler ve gıdaların yarattığı asidik ortamı nötralize ederek yapılır.

5. Tatlı Patates

Elma gibi, tatlı patates ağzınızda alkali veya daha basit bir durum oluşturur. Bu, dişlerinizin daha beyaz ve daha güçlü olmasını sağlar.

6. Tofu

Tofu, tüm proteinlerin en alkalinlerinden biridir ve dişinize kalsiyum sağlar. En sevdiğiniz kremalı tatlı, muhallebi gibi bir ürünler ile değiştirebilirsiniz.

7. Su

Gün boyunca içme suyu tükürük üretimini artırır. Bu da inci beyazlarınızı beyaz tutmanıza yardımcı olur. Yemeğiniz sırasında ve sonrasında suyu yudumlarken, aynı zamanda gevşek plak ve kalıntıların ağızlarını yıkamasına da yardımcı olur.

Bembeyaz Dişler İçin Doğal Diş Macunu

Diş Fırçası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Dişleriniz Mi Sarardı Neden ?

Bembeyaz Dişler İçin 8 Öneri

Çocuklarda Güçlü Kemikler Ve Dişler İçin Süper Gıdalar

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir