Bebeğin Daha Akıllı Olması İçin Hamilelikte Ne Yemeli?

Bebeğin Daha Akıllı Olması İçin Hamilelikte Ne Yemeli - www.viphanimlar.com

Bebek bekleyen anne adayları için iyi haber. Çocuğunuzun ileri de çok zeki olması için hamilelik sürecin ne yapmalı?

Hamilelik döneminde yenilen besinler bebeğin sağlığını etkilemektedir.

Bebeğin IQ seviyesinin yüksek olması için ne yemeli?

Yakın zamanda yapılan bir araştırma, annelerinin hamilelik süresince günlük 6-7 porsiyon meyve tüketen annelerin çocuklarının, daha sonra yaşamları boyunca IQ testlerinde 6-7 puan daha yüksek puan aldıklarını göstermiştir.

Hepimiz meyvelerin bizim için iyi olduğunu biliyoruz. Fakat, meyve tüketimi bebeğinize şaşırtıcı yararlar sağlayabilir. Alberta Üniversitesi tarafından yapılan yeni bir çalışma, meyve tüketiminin yararlarının rahminde başlayabileceğini gösterdi.

EbioMedicine dergisinde yayınlanan sonuçlar göre, 3,500 bir Kanadalı bebek üzerinde yapılan araştırmada çocuğun beyninin gelecekteki gelişiminde önemli bir faktör olarak kabul edilen meyve alımına ilişkin bir sonuç sağlamak için verilerini kullandılar.

Çalışmada, hamilelik sırasında en yüksek meyve alımına sahip annelerin yavrularının bir yıllık gelişimsel testler üzerinde çok daha iyi performans gösterdiği bulunmuştur. Geleneksel IQ ölçek testleri, ortalama IQ’nun 100 olduğu model olarak kullanılmıştır.

Günde 6-7 porsiyon meyve suyu ve meyve tüketen annelerde, bebekleri ortalama olarak IQ ölçeğinde 6-7 puan daha yüksek puan aldılar.

Hamilelikte Neler Tüketilmeli

Hamilelikte Balık Tüketimi

Hamile Kadınlar İçin İdeal İçecekler

Doğum Çantasında Olması Gerekenler

Emziren Anneler İçin Beslenme Önerileri

Hamile Kadınlar Ve Bebekler Neden Avokado Yemeli?

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir