Kirpikler Neden Dökülür?

Kirpikler Neden Dökülür - www.viphanimlar.com

Kirpikleriniz sağlıksız ve dökülüyorsa altında yatan bir sağlık sorununuz olabilir…

Kirpik dökülmesine neden olan sağlık sorunları nelerdir? Hangi rahatsızlıklar kirpik dökülmesine sebep olabilir?

Tiroid Durumu

Aşırı aktif veya az aktif bir tiroid , kirpik ve saçınızın kırılmasına ve dökülmesine neden olabilir. Eğer tiroidiniz aşırı aktifse, uykusuzluk, kilo kaybı, baş ağrıları ve şişlik ile ilgili bir probleminiz olabilir. Tiroidiniz azalırsa, kilo kaybetmek, kuru cilt ve kabızlık olabilir. Tiroid rahatsızlığınızın olabileceğinden şüpheleniyorsanız, teşhis ve tedavi için bir tıp uzmanı ile görüşmelisiniz.

Blefarit

Blefarit, ciltte aşırı bir bakteri büyümesinden kaynaklanır. Göz kapakları iltihaplı, kaşıntılı ve kırmızı hale gelir ve kirpikler düşebilir veya çok ince olabilir. Durumun göz kapağı yağ bezlerindeki tıkanıklık nedeniyle veya alerjiler nedeniyle ortaya çıkabileceği düşünülmektedir. İyileştirilemese de iyi göz kapağı hijyeni ile kontrol edilebilir.

Beslenme Eksikliği

Bazı vitaminlerdeki bir eksiklik kaş ve kirpik kaybı dahil olmak üzere saç dökülmesine neden olabilir. Sağlıklı saçlar – kirpiklerinizi de içeren sağlıklı bir vücut gerektirir ve A, B, ( biotin , riboflavin) D gibi belirli vitaminlerin eksikliği, demir, lizin ve amino asitler ince kirpiklere ve hatta kirpiklerin yok olmasına neden olabilir. Diyetinize eklemeniz gereken besinlerin vücudunuza ve kirpiklere ihtiyaç duyduğundan emin olmak için aşağıya bakın.

İlaçlar

Kirpiklere ve saça ince ve hatta düşmesine neden olan bir dizi ilaç vardır. İşte sadece birkaçı:

Antifungal ilaçlar
Doğum kontrol hapları
Antibakteriyel ilaçlar
Parkinson hastalığı ilaçları
Antikoagülan ilaçlar
Statinler

Menopoz

Menopoza eşlik eden östrojen kaybı , saç köklerinin tahrip olmasına neden olabilir. Kirpikler çok incedir ve kaş, saç ve kirpik kaybı yaşayabilirsiniz.

 

Kaş Ve Kirpik Dökülmesini Önleyen Yöntemler

Sağlıklı Ve Gür Kirpikler İçin Ne Yapmalı?

Gözleriniz Yorgun Bakmasın

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir