Hamile Kadınlar İçin İdeal İçeceklerHamile Kadınlar İçin İdeal İçecekler - www.viphanimlar.com

Eğer anne olmaya hazırlanıyorsanız ne yediğinize ve içtiğinize dikkat etmelisin. yediğiniz herhangi bir şey sadece karnınızdaki büyüyen bebeğin değil, aynı zamanda kendi sağlığınıza da etki edebilir.

Hamilelik sürecinde gazlı içecekler (düzenli veya diyet) ve alkollü içeceklerden kaçınmalısınız.

Susuzluğunuzu gidermek, vücudu beslemek ve hamilelik sırasında komplikasyonları önlemek için hangi içecekler içilmeli?

Hamile kadınlar hangi içecekleri içmeli?

Su

Söylemeye gerek yok, bir bebek bekliyor olsanız da olmasanız da, yeterli miktarda su içmelisiniz. Günlük olarak 8 ila 12 bardak su tüketmek, kan hacmini arttırmaya ve vücuttaki toksinleri temizlemeye yardımcı olur. Ayrıca, bolca su, hamile kadınlar tarafından yaygın olarak paylaşılan bir problem olan kabızlığı önlemeye yardımcı olabilir.

Sebze Suları

Sebzelerin, kalbiniz ve bağırsağınız için iyi olan liflerle dolu olduğu bir sır değil. Bitkisel meyve sularını karıştırmak yüksek tansiyon ve kabızlıktan korunmaya yardımcı olur.

Meyve Suları

Hamile bir kadın için mükemmel olan meyve suyu çeşitleridir. Fakat meyve suyunu evinizde taze hazırlamanız önemlidir. Evinizde hazırlayacağınız meyve suları kutularda veya plastik şişelerde suni tatlandırıcı ve renklendirici içeren meyve sularından daha sağlıklıdır. % 100 doğal meyve suyu , sizin ve bebeğinizin yararlanabileceği vitamin ve minerallerle doludur. Sağlıklı, ferahlatıcı ve eşsiz tada sahip bir içecekle her seferinde farklı meyve türlerini karıştırabilirsiniz.

Limonata

Bu, tüm zamanların en sevilen içeceğidir. Limonata yüklendiği C vitamini dışında, bu içecek az miktarda demir içerir. Özellikle doktorunuz demir takviyeleri reçete ettiyse, limonata onları doğru emmeye yardımcı olur.

Hindistan Cevizi Suyu

Bu sevilen tropikal içecek, hücrelerinizi nemlendirmek ve elektrolitlerle beslemek için çok iyidir. Hindistan cevizi suyu kan plazmasına çok benzer. Kan basıncınızı düzenlemenin yanı sıra kan hacminizi artırmaya yardımcı olmasının nedeni de budur.

Taze Süt

Hamileyken kesinlikle çok fazla protein, kalsiyum ve B12 vitamini gerekir. Her iki besin maddesinin de mükemmel bir kaynağı taze süt! Çok fazla kilo almak endişe duyuyorsanız, düşük veya yağsız süt tercih etmek harika bir fikirdir.

Süt Bazlı İçecekler

Süt dışında, süt bazlı içeceklerin tüketiminden de yararlanabilirsiniz. İyi bir örnek de sütte bulunan besinlerin çoğunu içeren ayrandır.

Buzlu Çay

Özellikle sabah rahatsızlığınız varsa, bir bardak buzlu çay harikadır. Ayrıca günlük olarak sıvı alımınızın mükemmel olduğundan emin olmanın ferahlatıcı bir yolu. Ancak, buzlu çay kafein içerdiğinden, bu içeceğin günlük alımını sınırlandırmalınız…

Hamilelik Döneminde Su İçmenin Önemi

Hamilelikte Neler Tüketilmeli

Hamilelikte Mide Şikayetlerine Karşı Ne Yapmalı

Hamilelikte Ödem Nasıl Önlenir?

Hamilelikte Egzersiz Ve Spor Yapılır Mı

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir