Elma Sirkesi Sağlık İçin Faydaları Nelerdir?Elma Sirkesi Sağlık İçin Faydaları Nelerdir - www.viphanimlar.com

Organik elma sirkesi, her gün kullanabileceğiniz en iyi doğal sağlık çözümlerinden biridir. Birçoğu bilim tarafından desteklenen bir çok faydası vardır.

Buna kilo kaybı, azalan kolesterol, düşük kan şekeri seviyeleri ve diyabetin iyileştirilmiş semptomları dahildir.

Aynı zamanda eski bir halk ilacıdır ve çeşitli ev temizliğinde  ve yemeklere lezzet vermek kullanılmıştır.

Elma sirkesinin sağlık için bir çok faydası vardır…  Peki elma sirkesi hangi hastalıklara iyi gelir?

Elma Sirkesinin Sağlık İçin Faydaları Nelerdir? 

Elma Sirkesinin Sağlık İçin 7 Faydası

1. Candida’yı Öldürebilir

Milyonlarca insan candida mantarı  ile mücadele ediyor. Candida, bir maya bakterisi türüdür ve her canlıda bulunur.  Elma sirkesi, candida mantarını öldürmede yardımcı olan probiyotiklerin büyümesini destekleyen bir tür asit ve probiyotik içerir.

2. Osteoporozun Önlenmesinde Yardım

Kemiklerinizi tahrip etmeden önce osteoporozun önlenmesi önemlidir ve elma sirkesi, osteoporozun önlenmesi için önemli bir mineral olan kalsiyumun besin emilimine yardımcı olur. Osteoporoz riskini azaltmak için kullanabileceğiniz en iyi ev ilaçlarından biridir.
Kemiklerinizi güçlendirmek için uygun kalsiyum emiliminin sağlanmasına yardımcı olacağından, her öğünle birlikte içebilirsiniz.

3. Varisli Damarlara Etkisi

Elma sirkesi varis damarları için harikadır, çünkü antienflamatuardır ve damar duvarlarında dolaşımı artırır, bu nedenle şişkin damarları azaltır.
Dairesel hareketlerle damarları elma sirkesi ile ovalayabilirsiniz. 2 hafta içinde geliştirmeleri göreceksiniz.

4. Mevsimsel Alerjileri Hafifletir.

Elma sirkesinin bir diğer şaşırtıcı kullanımı alerjidir. Elma sirkesi vücudunuzdaki mukozayı kırmaya yardımcı olur ve lenfatik drenajı destekler. Ayrıca sinüslerinizi temizleyebilir ve bağışıklık sistemini destekler.
Büyük bir bardak suya (330 ml) 2 yemek kaşığı koyun ve alerji için günde üç kez iç.

5. Kan Şekerini Düzenler.

Araştırmalar elma sirkesinde bulunan asetik asidin insülin duyarlılığını, insülin tepkilerini ve kan şekerini dengelediğini kanıtlamıştır . Elma sirkesini yudumlayarak bu avantajları alabilirsiniz.
Organik elma sirkesini salatalara ekleyebilir ya da yemeklerden önce sadece 1 çorba kaşığı sirkeyi su ile tüketebilirsiniz.

6. Boğaz Ağrısı Yatıştırır.

Boğazın boğazını hisseder hissetmez, enfeksiyondan kurtulmak için o mikropları çözen elma sirkesini kullanın. Sonuç olarak, asidik ortamda mikropların çoğu yaşayamaz.
1/4 fincan elma suyu sirkesini 1/4 fincan ılık su ile karıştırıp  gargara yapabilirsiniz.

7. Huzursuz Bacakları Rahatlatır.

Düzenli olarak, özellikle geceleri rahatsız edici olabilen bacak krampları yaşıyorsanız , vücudunuzun ya kalsiyum, magnezyum ya da potasyum gibi mineralleri iyi metabolize etmediğini ya da pH dengesizliğinden dolayı belirli mineralleri kaybettiğini gösteren bir işaret olabilir.
Çoğunlukla vücudun pH’ını düzenlemeye yardımcı olacağından, elma sirkesinin içilmesiyle kas kramplarını rahatlatabilirsiniz.
Vücudunuzun pH değeri düzgün bir şekilde dengelendiğinde, vücudun hayati mineralleri olan kalsiyum, magnezyum ve potasyum gibi önemli mineralleri düzgün bir şekilde metabolize etmek için gerekenlere sahip olacak ve kramplar ortadan kalkacaktır.
1 – 2 yemek kaşığı elma sirkesini bir bardak suya ekleyin ve kramp, seğirme veya sinir ağrısının ilk belirtisinde için.

Her Gün Elma Sirkesi Kullanmak İçin 15 Neden

Elma Sirkesinin Detoks İçin Faydaları

Elma Sirkeli Doğal Tonik

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir