Bebek Çantasında Neler Olmalı?Bebek Çantasında Neler Olmalı - www.viphanimlar.com

Bebeğinizle dışarıya çıkacaksınız. Peki yanınıza alacağınız bebek çantasında neler olmalı?

Bebeğiniz ile dışarı çıktığınızda bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek, olası her durumda size yardımcı olabilecek bir çanta hazırlamalısınız. Hazırlayacağınız bu çantada mutlaka olması gerekenler nelerdir? Yanınıza neler almanız gerekiyor?

Bebek çantasında mutlaka bulunması gerekenler neler? 

Bebek Çantasında Mutlaka Olması Gereken 6 Önemli Eşya….

1. Bebek Bezi

Bebek bezi en önemlisidir. Çünkü dışarı çıktığınızda ne kadar uzun süre duracağınızı bilemezsiniz. Bebeğinizin bezini değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle bebeğinizle dışarı çıktığınızda bebek çantanıza almanız gereken en önemli şeylerden birisi bebek bezidir. Çantanızda en az 4-5 adet bebek bezi  bulunmalıdır.

2. Bez Değiştirirken Lazım Olan Malzemeler

Bezlerden sonra çantada bulunması gerekenler bebeğin altını değiştirirken size yardımcı olacak ürünlerdir. Bir adet bez değiştirme örtüsü, ıslak mendil, pudra, bebek yağı ve pişik kremleri bebeğinizin altını değiştirirken hijyen sağlamada size yardımcı olacaktır.

3. Biberon Ve Emzik

Bebeğinizi hala emziriyor ya da mamayla besliyor olabilirsiniz. Bebeğiniz acıktığında imdadına yetişecek süt dolu biberon ve mamadır. Dışarıya çıkmadan hazırlayarak çantanızda da taşıyabilirsiniz.
Eğer mamaya geçiş yaptıysanız yanınıza almanız gereken 2 – 3 adet biberon var. Bunlardan birisi mama biberonu birisi su biberonu ve diğeri ise sıvı gıdaların konacağı biberon.
Üstüne dökme ihtimali olacağından yanınıza mama önlüğünü de almayı unutmamalısınız. Çantanızda 1-2 adet bulundurmanız yeterli olacaktır.
Bebeğiniz emzik kullanıyorsa çantanıza koyacağınız bir diğer şey de kirlenmesini önleyen bir kap içerisinde emzik olacaktır.

4. Yedek giysi

Bebeğiniz yedikten sonra kusmalar yaşayabilirsiniz. Bu duruma karşı her zaman yanınızda  en az 2 çift yedek giysi bulunmalıdır.
Şapka, hırka, eldiven  ve  çorap almanız da değişen hava durumlarında size anında yardımcı olacaktır.

Yanınıza kirli kıyafetleri koymak için bir poşet bulundurmanız hijyenik açıdan iyi olacaktır.

5. Battaniye

Bebeğiniz için  battaniyesini her daim çantanızda bulundurun. Bebeklerin ne zaman, nerede uyuyacakları belli olmaz. Dışarıdayken uykuya dalan bebeğinizin üstünü örtmek için mevsime uygun battaniye taşımanız doğru olacaktır. Bebeğinizin üşümemesi veya terlememesi için uygun battaniye tercih edin.

6. Oyuncak

Diş kaşınmasını ve canının sıkılmasını göz önünde bulundurarak oyuncaklarını da çantaya eklemelisiniz.
Bebeğiniz  diş çıkarıyorsa damağı kaşınabilir bunun için çantanıza diş kaşıma oyuncağı eklemelisiniz. Canının sıkılması da olası durumunda bebeğinizin sevdiğini oyuncakları çantanızda taşıyabilirsiniz. Huysuzlandığında onu rahatlatır ve dikkatini dağıtmasını sağlar.

Merak Edilen Konular…

Doğum Çantasında Olması Gerekenler

Bebeklerin Sağlıklı Gelişimi İçin En Önemli 4 Besin

Bebeğe Suyu Vermeye Ne Zaman Başlanmalı

Çocukların Tuvalet Eğitiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebeklerde Öksürük Nedenleri

Bebeğe Masaj Ne Zaman Ve Nasıl Yapılmalı

Bebek Bezinin Neden Olduğu Deri Döküntüsüne Doğal Tedavi

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir