Hindistan Cevizi Yağı İle Sivrisineklerden Nasıl Korunulur?Hindistan Cevizi Yağı İle Sivrisineklerden Nasıl Korunulur- www.viphanimlar.com

Hindistan cevizi yağı saç bakımında ve cilt bakımında kullanılmaktadır. Peki sivrisineklere karşı kullanıldığını biliyor muydunuz?

Hindistan cevizi yağı, metabolizmayı hızlandıran, antimikrobiyal, antibakteriyel ve antiinflamatuar özellikleri nedeniyle birçok sağlık sorunu ve rahatsızlığı için kullanılabilir.

Ayrıca, bir hormon dengeleyici, kilo kaybı yardımcı ve cilt koruyucusu olarak bilinmektedir. Hindistan cevizi yağının sivrisinek kovucu özelliklerini desteklemek için bilimsel kanıtlar var. Yapılan araştırmalarda Hindistan cevizi yağı içeren preparat, sivrisineklerden yaklaşık 7 saate kadar koruma sağlamıştır.

Sivrisineklere karşı Hindistan cevizi yağı doğal sivrisinek kovucu olarak nasıl kullanılır?

Hindistan Cevizi Suyu İçiniz.

Hindistan Cevizi Suyu - www.viphanimlar.com

Hindistan cevizi suyu içmek, sivrisinekleri de kovmaya yardımcı olabilir. Bu, kendinizi içten dışa doğal bir sivrisinek kovucu haline getirmenin tek yoludur.

Günde 1 – 2 bardak hindistan cevizi suyu içebilirsiniz. Ayrıca, hindistan cevizi yağını duştan sonra vücudunuza ve akşam dışarı çıktığınızda cildinizin açıkta kalan bölgelerine uygulayın.

Hindistan Cevizi Yağı İle Sivrisinek Kovucu Nasıl Hazırlanır?

Hindistan Cevizi Yağı İle Sivrisinek Kovucu - www.viphanimlar.com

Malzemeler:

Hindistan cevizi yağı
Kase
Kaşık
Esansiyel yağ (Lavanta yağı)

Hazırlanışı:

Hindistancevizi yağını vücudunuzun açıkta kalacak yerlerine yetecek miktarda bir kaseye alın ve kaşıkla iyice karıştırın. Seçtiğiniz esansiyel yağı tercihen lavanta yağı birkaç damla ekleyin. Karışım pürüzsüz olana kadar karıştırın. Losyon olarak cildinize uygulayın.

Diğer ipuçları:

Lavanta yağı kullanabileceğiniz gibi ek koruma sağlamak istediğinizde çay ağacı veya citronella kullanabilirsiniz hatta 3 yağı da ekleyebilirsiniz.

Dikkat etmeniz gerekenler:

Hindistan cevizi yağı kullanmanın bir dezavantajı, saf yağ olmasıdır ve oldukça yağlı olabilir. Uygulamaya dikkat edin. giysilerinizi giymeden uygulamanız ve cildinizin yağı iyice çekmesi için biraz zaman verin.

 

Sivrisinek Kovucu Uçucu Yağlar Nelerdir?

Sivrisinek Isırıklarına Karşı 12 Doğal Çözüm

Örümcekleri Öldürmeden Onlardan Kurtulmanın Doğal Yolları

Arı Sokmasına Karşı Doğal Yöntemler

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir