Emziren Anneler İçin Beslenme ÖnerileriEmziren Anneler İçin Beslenme Önerileri - www.viphanimlar.com

Eveett…. Sonunda dokuz aylık hamilelik bitti. Yeni bir anne olarak, bebeğin sağlıklı beslenmesi için neler yemek gerekir?

Sağlıklı emzirme hayati önem taşımaktadır. Anne sütü bebeğinizin büyümesi için gerekli tüm hayati besin ile doludur.

Sağlıklı bir yaşam tarzı ve dengeli beslenme sizin için çok önemlidir. Bebeğin sağlıklı büyümesi ve gelişiminin sağlanması yeni annelerin kaygılarındandır.

Yeni annelerin gereken enerjiyi ve dayanıklılığı sağlayacak yiyeceklere ihtiyacı vardır. Bebeğinize kaliteli anne sütü vermek için besin açısından zengin yiyecekler yemelisiniz.

Bu 10 süper besini  hamilelik sonrası diyetinize mutlaka dahil edin. Bebeğin sağlıklı beslenmesi ne yemeli? İşte bu sorunun cevabı….

Emziren Anneler Nasıl Beslenmeli? Emziren Anneler İçin Sağlıklı 10 Besin Nedir? 

Yeni Anneler İçin 10 Süper Gıda 

Somon

Somon Balığı - www.viphanimlar.com

Somon, besin faydaları söz konusu olduğunda kesinlikle en iyi emziren anneler süper bir besindir. Bebeğinizin sinir sisteminin gelişmesinde ve iyi bir ruh halinde olmanıza yardımcı olan ve doğum sonrası depresyonu önlemenize yardımcı olan omega3 yağı ile yüklüdür.

Süt Ve Süt ürünleri

Süt - www.viphanimlar.com

Süt, yoğurt, peynir vs. emziren anneler için önemlidir. Bu gıdalar, bebeğin kemik gelişiminde önemli olan protein, D vitamini, B vitaminleri ve özellikle kalsiyum açısından zengindir.

Yağsız sığır eti

Sığır Eti - www.viphanimlar.com

Her yeni annenin bir enerji takviyesine ihtiyacı vardır ve yağsız sığır eti bunun için harika bir kaynaktır. Zengin protein, B12 vitamini ve özellikle demir içerir ve enerji arttırıcıdır.

Yumurta

Yumurta -  www.viphanimlar.com

Yumurta lezzetli ve kolay hazırlanabilen mükemmel bir kahvaltı besinlerden biridir. Bunlar amino asitlerin ideal dengesi ile protein bakımından yüksektir. Aynı zamanda, bebeğin kemik büyümesinde ve beyin gelişiminde esas olan D vitamini ve kolin açısından da zengindirler.

Portakal

Portakal  -  www.viphanimlar.com

C vitamini bakımından zengin, portakal ve diğer turunçgiller de emziren anneler için mükemmel besinlerdir. Bağışıklık sistemini güçlendirir, yeni anneler ve bebekleri hastalıklara karşı korurlar.

Bakliyatlar

Kuru Fasulye -  www.viphanimlar.com

Siyah fasulye, mercimek, nohut ve barbunya fasulyesi demir bakımından zengin ve hayvansal olmayan bir protein kaynağıdır. Anne sütüyle beslenen bebekler için kaliteli süt oluşumunu sağlar.

Yulaf ezmesi

Yulaf Ezmesi - www.viphanimlar.com

Yüksek lifli yiyecekler kolayca sindirilebilir, bu da kabızlık gibi doğum sonrası semptomlar için idealdir.
Yulaf ezmesi aynı zamanda demirde de yüksektir ve yeni annelerin doğum sonrası demir eksikliği anemisinden kaçınmasına yardımcı olur.

Yaban mersini

Yaban Mersini - www.viphanimlar.com

Yaban mersini, bebeklerin büyümelerini ve gelişimlerini desteklemek için ihtiyaç duydukları antioksidanlar, vitaminler ve mineraller açısından zengindir.

Yeşil yapraklı sebzeler

Ispanak - www.viphanimlar.com

Ispanak, pazı gibi yeşil yapraklı sebzeler emziren anneler için iyidir. Vücudun yeni kan hücreleri üretmesine yardımcı olan folik asit içerirler. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirici C vitamini ve demir bakımından da zengindirler.

Sarımsak

Sarımsak - www.viphanimlar.com

Sarımsak, süt üretimini arttırmak için emzikli anneler tarafından kullanılmaktadır. Yemeklerinize sarımsak ekleme sadece lezzetli yapmakla kalmaz aynı zamanda bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Ayrıca mikrobik ve antioksidan özellikleri enfeksiyonlar ile savaşır ve vücudunuzdaki süt arzını artırmak için yardımcı olur.

 

Emzirmeden Kesme Kademeli Olarak Ayarlanmalı

Bebeklerin Sağlıklı Gelişimi İçin En Önemli 4 Besin

Kilo Almadan Süt Arttırmak İçin 10 Öneri

Demir Eksikliğine İyi Gelen Besinler

Hamile Kadınlar Ve Bebekler Neden Avokado Yemeli?

Kadınlar İçin Gerekli 13 Vitamin Nelerdir

2 Yorum

  1. Lale Nehir 4 Ağustos 2018 Alıntıla
    • Betül ÖzYönetici 4 Ağustos 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir