Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir - www.viphanimlar.com

Hepimiz güzel ve sağlıklı saçlara sahip olmak istiyoruz ama çoğumuzun bu hayali saç dökülmesi sebebi ile gerçekleşmiyor. Ancak, saç dökülmesini durdurmak o kadar da zor değil, sadece biraz çaba gerektiriyor.

Saç Dökülmesini Nasıl Önleyebilirsiniz?

Saç dökülmesini önlemek için basit ve etkili birçok faktör devreye giriyor. Saçınıza yeterince dikkat ederseniz ve günlük olarak alışkanlık haline getirirseniz, o zaman şüphesiz saçınızın dökülmesi duracak ve sağlıklı ve parlak saçlara sahip olacaksınız. Saç dökülmesini nasıl önleneceğini öğrenmek için yazının devamına bir göz atın….

Saç Dökülmesini Önlemek İçin İpuçları, Saç Dökülmesini Önlemek İçin Püf Noktaları

Doğru Şampuan Ve Saç Kremi Seçiniz.

Saç dökülme problemini durdurabilmek için, sadece saç tipinize uygun  şampuan ve saç kremi kullanmak çok önemlidir.

Şampuan kullanımı - www.viphanimlar.com

Ayrıca saçlara doğru şekilde uygulanması da önemlidir. Şampuanı saç diplerinde uçlara doğru yıkamalı, saç kremini ise sadece uç kısımlarına uygulanmalıdır. Şampuanı uygularken saç derinize, parmak uçlarınızla masaj yapmayı da unutmamalısınız.
Sülfat ve parabenler olan şampuanlardan kaçının. Saç dökülmesini ya da saçınızı yıkamak için organik şampuanlar kullanmayı deneyin.

Düzenli Olarak Doğal Yağ Uygulayın.

Çocukluğumuzdan beri saçlarımızı yağlamanın ne kadar önemli olduğunu ve saç dökülmesi tedavisi için en iyi çözüm olduğunu duyduk.

Saçlara Doğal Yağ Uygulama - www.viphanimlar.com

Yapmanız gereken tek şey, zeytinyağı, hindistancevizi veya argan yağı gibi herhangi bir doğal yağı uygulanmaktır.
Yağı eriyene kadar ısıtın. Sonra yavaşça kafa derisine masaj yapın ve bir saat boyunca bırakın. Saçlarını şampuanla yıkayın. Yağı haftada en az bir kez uygulayın.

Saçlarınızı Rahat Bırakın.

Saç dökülmesini nasıl önleyeceğinizi gerçekten öğrenmek istiyorsanız, buna çok dikkat edin. Saçları en çok döken etkenlerden biride saçları toplamaktır.

Saçı sıkı toplamak - www.viphanimlar.com
Sıkı toplanmış at kuyrukları ve örgü gibi saç stillerini tercih ediyorsanız vazgeçmelisiniz.
Saçlarınızı düzenli olarak bağladığınızda köklerini çekmeye başlıyor.Bu saç stilleri saçın gerektiği kadar hava almasını kesiyor hemde gereksiz bir basınç yapıyor. Bunu önlemek için saç şeklinizi değiştirin ve saçlarınızın dökülmesinin azaldığını göreceksiniz.

Sağlıklı Beslenin.

Son zamanalarda karşılaştığımız sorunların çoğu dengeli ve sağlıklı bir beslenme eksikliğinden kaynaklanıyor. Saç dökülmeside bunun bir göstergesidir. Demir, B vitamini, kalsiyum ve çinko saçlarınız için gerekli vitaminlerdir.
Bu sorunu gidermek için, en iyi saç dökülmesi tedavisi sağlıklı yemek ve yağlı yiyeceklerden kaçınmak olacaktır. Sağlıksız ve bilinçsiz diyetlerde saç dökülmesine neden olmaktadır.

Sağlıklı beslenme - www.viphanimlar.com

Demir eksikliği, saç dökülmesinin temel nedenlerinden biridir. Demir alımını artırmak için yeşil yapraklı sebzeler, kayısı, baklagiller, tavuk, balık, yumurta, sığır eti yiyin.
Domates, mango, papaya, tatlı patates ve yeşil yapraklı sebzeler beta karoten bakımından zengindir.

Düşük B vitamini seviyeleri saç folikülü hücrelerinin yetersiz beslenmesine neden olur. Bu nedenle saç dökülmesini kontrol altına almak için diyetinize tam tahıl, bakliyat, süt, patates, fındık, yeşil yapraklı sebze ve süt ürünlerini dahil etmeniz gerekir.

Kalsiyum saçların büyümesinde yardımcı olur. Bu nedenle, günlük beslenmenizdeki bu mineralleri dahil etmek son derece önemlidir. Diyetinizde az yağlı süt ürünleri tüketerek bunu yapabilirsiniz. Onları diyetinize ekleyerek, saçların nasıl güçlendiğini gördüğünüzde çok şaşıracaksınız.

Çinko eksikliği de saç dökülmesine yol açar. Bu nedenle, diyetinize tam tahıllar, tavuk, fındık, dana eti, bakliyat ve yumurta eklemeyi unutmayın.

Fön Kullanmayın.

Islak saçlarımızı kurutmak için sık sık fön makinesi kullanırız ancak bu alışkanlık saç derisini kurutur ve saç köklerine zarar verir.

Fön kullanımı - www.viphanimlar.com

Fön makinelerini kullanmaktan kaçının! Ancak bunu kullanmanız gerekiyorsa, en düşük ısı ayarlarına getirin.

Meditasyon

Çoğumuz günlük yaşantımızda bir sürü stres ve gerilim ile çevrilidir. Ve, stres ve gerginlik başlıca saç dökülmesi nedenlerinden biridir.

Meditasyon - www.viphanimlar.com

Bu ani saç dökülmesini, vücudumuzu rahatlatacak ve yaşamımızdaki stresi azaltacak meditasyon yoluyla durdurabilirsiniz.

Islak Saçı Taramak

Saçınız ıslakken saçınızı taramayın. Onları kurumaya bırakın. Hafif kuruduğu zaman tarayın.
Doğru tarak seçimi yapmayı unutmayın. Mesela saçlarınızın yoğunluğuna göre geniş açılı taraklar kullanın.

Islak Saçı Taramak -www.viphanimlar.com

Eğer sık taraklar kullanırsanız, saçlarınızın koparak daha fazla dökülmesine neden olacaktır.
Taraklarınızı düzenli olarak yıkanmalıdır. Ayrıca saçınızı her yıkadığınızda tarağınızı yıkamayı alışkanlık haline getirmelisiniz.

Saç Dökülmesi İçin Sarımsağın Faydaları

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Ev Yapımı Doğal Şampuan

Saç Dökülmesini Önlemek İçin 3 Doğal Bileşen

Saç Dökülmelerine Karşı Zerdeçal Tarifi

Sağlıklı Saçlar İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saça Zarar Veren Hatalar

Sağlıklı Ve Gür Saçlar İçin Tüketilmesi Gereken Besinler

Bir yorum

  1. Melek 13 Ağustos 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir