Sağlıklı Saçlar İçin Üzüm Çekirdeği Yağının FaydalarıSağlıklı Saçlar İçin Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları - www.viphanimlar.com

 

Üzüm çekirdeği yağı; sağlık, cilt bakımı ve saç bakımında kullanabileceğiniz doğal bir yağdır.

Özellikle güzellik için bir çok faydası olan üzüm çekirdeği yağı, zeytinyağı veya hindistan cevizi yağından daha hafif bir yağdır. Üzüm çekirdeği yağı saçınızı nemlendirir.

Saç dökülmesi ve kepek gibi çok sık rastlanan sorunlar ile başa etmede size çok yardımcı olacaktır.

Yağdaki E vitamini içeriği saç dokusunu oluşturmaya yardımcı olur ve yağdaki linoleik asit saçların büyümesini kolaylaştırır.

Gelin üzüm çekirdeği yağının saçlar için harika faydalarını inceleyelim…

Saç Bakımında Üzüm Çekirdeği Yağının 4 Faydası

1- Saçları Güçlendirir.

Dünyadan kadınların ortak derdi erken saç kaybıdır . Kırklı yaşlardan önce  saç dökülmesi ile karşılaşılmaktadır. Eğer saç dökülmesinden muzdaripseniz üzüm çekirdeği yağında doğru çözümü bulacaksınız.

Dünyada paylaşılan endişelerden biri,  insanlar bulmak oldukça yaygındır. Böyle bir kişi iseniz,Yağ, yaşla ilgili saçı önler.

Bu mucizevi yağ, yaşla ilişkili saç dökülmesini önler ve saç köklerine kan akışını hızlandırarak saç büyümesini destekler. Antioksidan özellikleri ayrıca saçın incelmesini de önler. Üzüm çekirdeği yağı içindeki linoleik asit ve E vitamini, saç sağlığını destekleyen aktif maddelerdir.

2- Kepeği önler.

Kaşıntılı, kuru ve pul pul dökülme , genellikle kafa derisindeki hücre zarları parçalandığı ve deri hücresinin kapalı olduğu bir linoleik asit eksikliğinden kaynaklanabilir. Üzüm çekirdeği yağı, derideki deri hücrelerini yeniler ve besler ve durumu önler. Ayrıca yağ antimikrobiyaldir ve bu nedenle kepek olabilecek bakterileri  yok eder.

3- Kafa derisini  nemlendirir.

Cilt bakımı için üzüm çekirdeği yağının güzellik yararlarından daha önce  bahsetmiştik ve kafa deriside farklı değildir. Üzüm çekirdeği yağı kuru cilt ve kaşıntılı kafa derisi için etkili bir ev ilaçlarından biridir.

4-  Saçları sağlıklı uzamasına destek olur.

Yağın nemlendirici özellikleri, saç derisinin yüzeyinin altında antioksidanlar ve E vitamini sağlar ve bu bileşikler cilt hücrelerinizi besledikleri gibi, saç köklerini besler ve daha güçlü bir büyüme sağlar.

Üzüm Çekirdeği Yağı - www.viphanimlar.com

Sağlıklı saç uzaması için üzüm çekirdeği nasıl kullanılır?

Yöntem 1

Yaklaşık beş yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı alın ve iki çay kaşığı lavanta yağı veya biberiye yağı ekleyin .
Karışımı ısıtın ve saç derisine ve saçınıza uygulayın. Yağı saçın kökünden ipuçlarınıza uygulayın. Saç derisine uyguladıktan sonra birkaç dakika hafifçe masaj yapın.
Yağ emilinceye kadar yaklaşık 30 dakika bekleyin. Saçlarınızı açıkta bırakabilir veya kafanızın etrafında bir havlu sarabilirsiniz.
Saçlarınızı iyice yıkayın. Hafif bir şampuan ile yıkayın.

Yöntem 2

4 çorba kaşığı yağı hafif ısıtın.
Saçınızı ıslatın.
Islak saçlarınıza ılık yağı sürün.
20 dakika sonra ilk önce ılık su ile saçlarınızı yıkayın ve soğuk su ile takip ediniz.
En iyi sonuçlar için haftada iki kez yöntemlerden birini yapın.

Üzüm Çekirdeği Yağının Diğer Faydaları

Cilt İçin Üzüm Çekirdeği Yağının 5 Faydası

Üzüm Çekirdeği Yağının Sağlık İçin Yararları

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir