Saç Dökülmesi İçin Sarımsağın FaydalarıSaç Dökülmesi İçin Sarımsağın Faydaları - www.viphanimlar.com

Saç dökülmesinden muzdaripseniz, bu sorunla mücadele etmek için sarımsak mucizesi…

Saç dökülmesi bireyin yaşına, aile öyküsüne ve çevresel faktörlere bağlı olan döngüsel bir süreçtir. Saçların sağlıklı uzaması ve dökülmesini önlemek için sarımsak deneyebilirsiniz.

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Sarımsak Kullanmanın Faydaları:

Sarımsağın saç dökülmesini nasıl engellediği ve saç büyümesini nasıl artırdığına bir göz atalım…

1. Saçı Kalınlaştırır:

Sarımsak, bakterilerin neden olduğu saç dökülmesine karşı mücadele etmek için antibiyotik özellikleri içerir. Bu özellikler saç derisini bu problemi önlemede ve saç kalınlığını geri kazandırmada yardımcı olur. Ayrıca kafa derisinin uyuşuk foliküllerini de uyarır.

2. Saçı Sağlıklı Yapar:

Sarımsak, saçlarınızın kimyasal ve ısı nedeniyle zarar görmüş olan sağlığını geri kazandırır. Ayrıca kuruluk tedavisine yardımcı olur ve kaşıntılı bir saç derisini yatıştırır. Sağlıklı bir kafa derisi ,  daha güçlü saç köklerini destekleyebilir ve saç dökülmesini önleyebilirsiniz.

3. Kırılmayı Ortadan Kaldırır:

Sarımsak saçlarınızı güçlendirerek saç kırılmasını azaltmaya yardımcı olabilir. Bu ayrıca saçın incelmesini büyük ölçüde önleyebilir ve ayrıca bölünmüş uçları da azaltabilir.

4. Kan Dolaşımını Artırır:

Sarımsak, kan dolaşımınızı kafa derisine uyarır. Bu ayrıca saç köklerinin toksinlerini temizlemeye ve beslenmelerine yardımcı olur. Sağlıklı foliküller ayrıca daha güçlü saçlar üretir.

Saç Dökülmesine Karşı Sarımsak Maskesi:

Saç dökülmesinin önlemeye yardımcı olmak için, sarımsak maskesi….

Saç Dökülmesi İçin Sarımsak Maskesi Malzemeleri:

6 – 8 diş sarımsak

1 tatlı kaşığı sarımsak suyu

1 tatlı kaşığı bal

2 poşet Papatya çayı

1 yumurta sarısı

1 çay kaşığı aloe vera jel

Saç Dökülmesi İçin Sarımsak Maskesi Hazırlanışı Ve Uygulanışı:

1. Adım   6 ila 8 diş sarımsağı soyun. Sarımsakları sıkarak bir tatlı kaşığı sarımsak suyu çıkarın.

2. Adım  Eğer karanfilden yeterince  su almıyorsanız, istenilen kıvamı elde edene kadar daha fazla sarımsak soyun ve suyunu çıkarın. Sarımsakların suyunu bir kenara koyun. Ardından, bir tatlı kaşığı balı  küçük kaseye alın ardından sarımsak suyunu ekleyin ve karışımı buzdolabında saklayın.

 3 . Adım Karışım buzdolabında soğurken, biraz çay hazırlayın. İki torba papatya çayı veya üç çay kaşığı taze papatya yaprağı ile çay hazırlayın. Bir su kabına ekleyin ve ocağa üzerine yerleştirin. 30 dakika kaynatın.

4. Adım Çay demlendikten sonra; karışımı bir bardağa dökün. Taze yaprak kullandınız ise çayı süzün.

5. Adım Çay hazır olduğunda, bal ve sarımsak karışımını buzdolabından alın. Bir yumurta sarısını karışıma karıştırın. Balın kalınlaşmasından dolayı bu bir dakika sürebilir. Ardından, bir çay kaşığı aloe vera jeli ekleyin ve iyice karıştırın.

6. Adım  Bütün malzemeler karıştırıldıktan sonra; saçınıza uygulayın. Karışımı hafifçe saçınızın saç derisine masaj yapın. Kafanızın etrafına temiz, pamuklu bir havlu sarın. Karışımı 20 dakika boyunca kafa derisine bırakın.

7. Adım  Karışımı saçınızdan bebek şampuanı veya başka bir hafif şampuan kullanarak yıkayın ve iyice durulayın. Bundan sonra ikinci bir yumurta sarısı alın ve bu kafa derisine masaj yapın. Bunu ılık su kullanarak durulayın.

8. Adım Yumurta sarısını durulayınca, hazırladığınız papatya çayını kullanmanız gerekir. Papatya çayını alıp kafa derisine masaj yaparak saçlarınıza dökün.  Saçlarını tekrar yıkayın. Saçın yeniden büyümeye başlaması için haftada iki kez veya haftada bir kez deneyin. Tedaviyi ayda iki kez tekrarlayın.

Saç dökülmesi için bu konulara da bir göz atın…

Saçlar İçin Sarımsak Mucizesi

Saç Dökülmesine Karşı Zerdali Tüketin.

Saç Dökülmesine Karşı Ceviz

Saç Dökülmesini Önlemek İçin 3 Doğal Bileşen

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Ev Yapımı Doğal Şampuan

Saç Dökülmesinin Sebepleri

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir