Cilt İçin Üzüm Çekirdeği Yağının 5 FaydasıCilt İçin Üzüm Çekirdeği Yağının 5 Faydası - viphanimlar.com

Üzüm çekirdeği yağı, ciltteki sorunları tedavi etmek ve genel cilt sağlığını iyileştirmek için en iyi yağlardan biridir.

Üzüm çekirdeği yağı sadece zengin bir fenolik bileşik ve vitamin kaynağı değildir, aynı zamanda antioksidan, antienflamatuar ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir.

Üzüm Çekirdeği Yağının Cilt İçin Faydaları Nelerdir? Üzüm Çekirdeği Yağı Cilt Bakımında Nasıl Kullanılır?

Üzüm Çekirdeği Yağının  Cilt İçin  5 Faydası

Üzüm Çekirdeği Yağı İle Cilt Bakımı

1. Yaşlanmanın Belirtilerini Geciktirir.

Üzüm çekirdeği yağı, kırışıklıklar ve gevşek cilt gibi yaşlanmanın belirgin semptomlarını ertelemeye yardımcı olur. Üzüm çekirdeği yağı zaman içinde cildin kollajenini parçalamakta etkili olan serbest radikalleri yok eden antioksidanlar açısından zengindir.Cildin elastikiyetini korumak ve ölü deri hücrelerini kaldırmak için gerekli olan kollajen, aynı zamanda cildin genç görünümünü de korur.
Üzüm çekirdeği yağı, yaşlanma sürecini yavaşlatmak için çok önemli olan flavonoidler adı verilen antioksidanları içerir.
Üzüm çekirdeği yağı cildi sıkılaştıran ve genç tutan büzücü özelliklere sahiptir.

İpucu: Elinizde üzüm çekirdeği yağı alın ve yatmadan önce yüzünüze uygulayın. Gözlerinizin altına uygulama yapmayı unutmayın. Yağı birkaç dakika boyunca cilde yavaşça masaj yapın.

2. Güneşten Korunma Sağlar.

Ultraviyole ışınlara bağlı güneş yanığı ve cilt hassasiyetine karşı etkilidir ve cilt için doğal bir güneş kremidir.

Üzüm çekirdeği yağı içinde bol miktarda bulunan E vitamininin anti-enflamatuar özelliği, UV ışınlarına maruz kalmanın neden olduğu cilt iltihabının önlenmesine yardımcı olur. üze günlük uygulamada sizi koruyacaktır.

3. Mükemmel Nemlendiricidir.

Üzüm çekirdeği yağı, cilde kolayca emildiği için mükemmel bir nemlendiricidir. Kolaylıkla emilmesi yağdaki antioksidanların yüzeyin derinlerine nüfuz etmesine yardımcı olur.
İçindeki E vitamini de dermatit ve kuru ciltler için etkili bir tedavidir.

4. Akneyi Önler.

Üzüm çekirdeği yağının anti-enflamatuar ve anti-mikrobik özellikleri aknenin tedavisinde yardımcı olur . Yağ, gözenekleri tıkamaz.
Üzüm çekirdeği yağı ile cildi nemlendirerek, cildin doğal bir yağlı sekresyonu olan sebumu değiştirirsiniz. Akneye neden olan bakteriler bu sebumla beslenir ve üzüm çekirdeği yağı ile değiştirildiği zaman, bakterinin besin kaynağı kesilir. Yağ ayrıca bakterileri öldürür, böylece folikül enfeksiyonları azalır. Ayrıca, yağ anti-inflamatuar olduğundan, acı verici sivilceleri yatıştırır.

5. Göz Altı Torbalarını Tedavi Eder.

Göz altındaki torbaların tedavisinde de yararlıdır . Gözleriniz altındaki torbalar da kabarık gözler olarak bilinir ve bunlar esas olarak yaşlanmaya bağlı olurlar.
Stres, uyku eksikliği, sağlıksız yaşam tarzı ve yorgunluk da nedenler arasındadır. Her iki şekilde de, üzüm çekirdeği yağı anti-aging özellikleri etkili bir ev ilacıdır.

İpucu: Elinizde az miktarda yağ alın ve yüzünüze ve cildinize hafifçe masaj yapın. Ayrıca tereyağı ekleyebilir ve cildinize uygulayabilirsiniz.

Üzüm Çekirdeği Yağının Sağlık İçin Yararları

Cildi Arındırma Zamanı – Eksfoliasyon Nedir?

Cilt Bakımında Kişniş Kullanmak İçin 4 Neden

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir