Çocukların Daha İyi Odaklanmasına Yardımcı Olmanın YollarıÇocukların Odaklanmasına Yardımcı Olmanın Yolları - viphanimlar.com

Teknoloji çağında, çocuklarda odaklanmak zorlaşıyor. Ancak, bazı basit ayrıntılar, dikkat aralıklarını artırmaya yardımcı olabilir.

Çocuklarınızın duygusal olarak güçlü, başarılı, nazik ve düşünceli bireylere dönüşmesini istiyorsanız, hedeflerine odaklanmaları önemlidir.

Akıllı telefonlar, televizyon, sosyal medya ve internet dikkat dağıtıcı büyük unsurlar olarak ortaya çıkıyor. Birçok ebeveyn, çocuklarının dikkatini çekmek için uğraşır. Eğer çocuğunuz herhangi bir talimatı tam olarak kaydetmiyorsa bunun nasıl mücadele edeceğinizi bilmeniz gerekir. Peki nasıl mücadele edeceksiniz?

Çocuklarda Odaklanma Sorunu İçin Ne Yapılmalı?

Çocuğunuzun zihnini açmak için bazı ipuçları ve püf noktaları:

Spora Katılıma Teşvik Etmek.

Çocuğunuzun uyum sağlamasına yardımcı olamak için basketbol, ​​voleybol, futbol gibi sporlar konsantrasyonu artırmaya yardımcı olur.

Görevler Verin.

Çocuklarınıza bir görev verdiğinizde adım adım ilerleyin. Örneğin, odalarını temizlemek, önce onların yataklarını yapmalarını, sonra oyuncaklarını toplamalarını ve kitaplarını ayırmalarını isteyin.

Konuşma ve Tartışmalara Dahil Edin.

Çocuğunuzun konuşmalarda dikkatli ve katılımcı olmasını istiyorsanız, onları aile üyeleri veya akranlarıyla grup tartışmalarına dahil edin. Ayrıca, fikirlerini bir iltifatla ödüllendirin.

Vitamin ve Mineraller İle Beslenmelerini Destekleyin.

Vitaminler ve mineraller ile takviye edilen bir diyet sadece küçük bedeninizin fiziksel sağlığı için değil, aynı zamanda konsantrasyonları için de harikadır. Altı yaşındaki çocuklar üzerine yapılan bir araştırmaya göre, çeşitli vitamin ve minerallerle tablet alan çocukların zeka puanları, olmayanlara göre daha yüksekti.

Ayrıca, bu çocukların vitamin ve mineral takviyeleri tükettikten sonra daha iyi konsantre olmalarını sağlayacaktır. Çocuklarınızın odaklanması için vitamin ve mineral içeren gıdalar ile beyin güçlerini artırmak için beslenmelerinde kesinlikle kullanabilirsiniz.

Çocuk sağlığı ile ilgili yazılarımız….

Çocukların Beyin Gelişimi İçin 15 Süper Gıda

Okul Çağındaki Çocuklar Nasıl Beslenmeli

Çocukların Sağlıklı Büyümesinde Kaliteli Uykunun Önemi

Çocuğunuzu Cesaretlendirecek Cümleler

Çalışan Anneler Çocukların Ruh Sağlığına Dikkat Edin

Çocuklar Lükse Yöneliyorsa Dikkat

Çocuğunuzun Konuşması Düzelmiyorsa Dikkat

2 Yorum

  1. Hayriye Su 5 Haziran 2018 Alıntıla
    • Betül ÖzYönetici 5 Haziran 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir