Yüzünüzü Soğuk Suyla Yıkamanın YararlarıYüzü Soğuk Suyla Yıkamanın Yararları - viphanimlar.com

Bazı güzellik ipuçları, yüzünüzü ılık su ile yıkamanızı tavsiye ederken, diğerleri yüzünüze soğuk su ile yıkamanızı öneriyor. Yani hangisi doğru?

Aslında yüzünüze ılık ve soğuk su kullanılmasının kendine özgü avantajları vardır. Bu yazımızda soğuk su kullanmanın yararlarına odaklanacağız.

Yüzünüzde soğuk su kullanmanın neden iyi bir fikir olduğunu bilmek ister misiniz?

Soğuk suyun kullanılmasının bazı nedenlerine bir göz atmadan önce, ilk önce tek bir şeyi alalım:

Soğuk su kullanmadan önce yüzünüzü iyice temizlediğinden emin olun.

Soğuk suyun bu açık gözeneklerin kapanmasına neden olmasıyla ilgili bir şey var. Yüzünüz soğuk suyla yıkamadan önce kirlenmişse, tüm bu kir ve kirler bu gözeneklerin içinde sıkışıp kalır. Hepimiz, gözenekleri tıkamanın, sivilcelerin ortaya çıkmasına neden olabileceğini biliyoruz!

Soğuk Su Cilt İçin Neden Yararlı? Yüzünüze Soğuk Su Kullanmanın Faydaları Nelerdir? 

Gözeneklerin Küçülmesine Neden Olur.

Daha önce bahsedildiği gibi, soğuk su daha büyük gözenekler küçültme kapasitesine sahiptir.

Yüzdeki Yağlamayı Kontrol Altına Alır.

Soğuk su gözenekleri daraltma yeteneğine sahip olduğundan, aynı zamanda yüzünüzün daha az parlak olmasına yardımcı olabilir. Çünkü yağ bezleri tarafından üretilen yağların cildinizin yüzeyine ulaşması gözeneklerinizden geçer. Gözeneklerinizin boyutu önemli ölçüde azaldığında, yüzünüzü kaplayan yağ miktarı minimumda tutulabilir.

Cildi Sıkılaştırıcı Etkiye Sahiptir.

Soğuk su, geniş gözeneklerin hafif büzücü özellikleri nedeniyle daha küçük olmasına neden olur, bu da cildiniz gibi dokuların sıkılaşmasına neden olabilir. Bu nedenle soğuk suyun sarkıklıktan kurtulabilmesini ve  cildin gerginleşmesini sağlar.

Cildi Canlandırır.

Yüzünüzü soğuk suyla yıkamanın ten renginde bir ışıltı  ve canlı yaptığını biliyor muydunuz? Bu yüzden yüzünüzün donuk ve mat  olduğunu düşünüyorsanız, yüzünüzü soğuk su ile yıkayarak biraz renk katın.
İşte size ekstra bir ipucu: yanaklarınıza sürtünen buz küpleri onları en doğal görünümlü şekilde canlandıracaktır.

Tavsiye: Eğer yılın en soğuk ayında iseniz, cildinizi kuru ve pul pul dökülmesini önlemek için yüzünüzü soğuk su ile yıkadıktan sonra cilt tipinize uygun nemlendiriciyi cömertçe uyguladığınızdan emin olun.

Buz İle Gelen Güzellik

Buz Maskeleri Nasıl Uygulanır- Faydaları Nelerdir

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir