Saçların Sağlıklı Uzaması İçin Doğal Yağlar Nelerdir?Saçların Sağlıklı Uzaması İçin Doğal Yağlar Nelerdir - viphanimlar.com

Uzun, sağlıklı ve güçlü saçlar söz konusu olduğunda, başarılı olmak çok kolay değildir.Saç büyüme maskeleri saç büyümesini teşvik etmek ve telleri güçlendirmek için kesinlikle yardımcı olurlar, ancak düzenli olarak kullanılmazlarsa,  işe yaramazlar.

Eğer bir saç maskesi için zamanınız yoksa,  saç büyüme yağları tam olarak aradığınız şey olabilir! Her şey nemle başladığı için, bu saç büyüme yağları kuru saç  tellerini ve saç derisini nemlendirir ve saçları güçlendirir, hasarlı saç köklerini onarır ve hızlı saç gelişimini teşvik eder.

Saçlarınızı uzatma konusunda gerçekten ciddiyseniz, bu yağların düzenli olarak kullanılması gerekir. Saçların  sağlıklı büyümesi için doğal bu 6 yağdan herhangi birini kullanabilirsiniz. İsterseniz 2 – 3 yağda kullanabilirsiniz.

Bu muhteşem yağları kullanmanın iki yolu vardır:

1. Başınızın tamamını kaplayacak ve saçınız ıslanacak kadar yağı saça uygulayıp, sıcak ve nemli bir havluyla örtün. En az bir saat bekletin.

2. Kuru saçlara oda sıcaklığında yağ uygulayın ve saç derisine masaj yapın. En az bir saat bekletin, ama geceleri uygulamanız her zaman en iyisi!

Saçların Sağlıklı Uzamasına Yardımcı 6 Doğal Yağ , Saçların Sağlıklı Büyümesi İçin Kullanılan Yağların Faydaları Nelerdir?

1. Zeytinyağı

Zeytinyağı, saçların büyümesine yardımcı olan E vitamini açısından zengindir. Ayrıca sağlıklı bir saç derisini destekler ve kepek önler.

Saç Dökülmesini Önlemek İçin 3 Doğal Bileşen

2. Hindistancevizi yağı

Hindistan cevizi yağı saçı güçlendirir ve bölünmüş uçları önlemeye yardımcı olur. Ayrıca parlaklık ve pürüzsüzlüğü geri yükler.

3. Jojoba yağı

Jojoba yağı saç dökülmesinin en büyük suçlarından biri olan saçların kurumasını ve kırılmasını önleyen en iyi yağlardan biridir.

4. Hint yağı

Hint yağı saç derisini ve saç köklerini besler ve saç büyümesi söz konusu olduğunda en iyi yağlardan biridir. Ayrıca sağlıklı saç büyümesini destekleyen kan dolaşımını arttırır.

5. Avokado yağı

Kuru, kıvırcık ve zarar görmüş saçları nemlendirir ve kolayca saçlara emilir. A, B, D, E, protein ve amino asitleri içerir.

6. Argan Yağı

Argan yağı, kuru, kırılma ve hasar görmüş saçları yeniler. E vitamini açısından çok zengindir ve ayrıca doğal bir antioksidandır.

Bu yağları saçınıza mümkün olduğunca sık kullanın ve birkaç hafta içinde daha güçlü, daha uzun ve daha sağlıklı saçlarınız olduğunu göreceksiniz….

Sağlıklı saç uzaması için öneriler…

Saç Uzaması İçin Susam Yağı Nasıl Kullanılır?

Saçların Hızlı Uzaması İçin Doğal Maskeler

Shea Yağı İle Saç Bakımı

Kuru Ve Hasar Gören Saçlar İçin Doğal Saç Maskeleri

Saçları Besleyen Ve Sağlıklı Uzamasını Sağlayan Maske Tarifi

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir