Sivrisinek Kovucu Uçucu Yağlar Nelerdir?Sivrisinek Kovucu Uçucu Yağlar Nelerdir-viphanimlar.com

Uçucu yağların kullanımı yüzyıllar öncesine dayanır ve alanda kullanılmaktadır. Cilt bakımından saç bakımına kadar her alanda kullanılmaktadır.Uçucu yağlar (Esansiyel yağlar), sivrisinekleri kendinizden uzak tutmak için kimyasal olmayan doğal yoldur.

Sivrisinekler kaşıntılı ısırıklara ve ayrıca hastalıklara da neden olabilirler. Dışarıda piknik, park vs. gibi yerlerde vakit geçirirken, ısırıkları mümkün olduğunca önlemek önemlidir. Esansiyel yağların uygun kullanımı sivrisinekleri uzak tutar, böylece siz ve aileniz rahatsız edilmeden açık havada vakit geçirebilir.

Sivrisinekleri sizden uzakta tutan birkaç farklı esansiyel yağ vardır. Sivrisinekleri uzak tutmak sivrisinek kaynaklı hastalık riskini azaltır ve yaz boyunca sizi rahatsız edebilecek kaşıntılı ısırıkları önlemiş olursunuz.

Sivrisineklerin Uzak Durması İçin Neden Uçucu Yağlar Kullanmalı?

İnsan derisi, enfeksiyonları ve inflamasyonu doğrudan iç komplikasyonlara neden olacak şekilde durduran koruyucu bir tabakadır. Bu nedenle, sağlıklı bir cildi desteklemek için uygun bakım ve dikkat gösterilmelidir. Cildinizi herhangi bir potansiyel tehlikeye karşı korumak istiyorsanız, sentetik kimyasallar içeren ürünleri sivrisinek kovucu olarak kullanmak iyi olmayabilir. Böcek ve sivrisinek ısırıklarını püskürtmek için doğal bir kovucu olarak kuçucu yağlar kullanmak, zararlı yan etkilere neden olmadan çok daha güvenli bir yöntemdir.

Sivrisinek Isırıklarından Korunmak İçin Doğal Uçucu Yağlar Nelerdir? Sivrisinek Ve Böcekleri Kovucu Esansiyel Yağlar Nelerdir?

8 Doğal Sivrisinek Ve Böcek Kovucu Uçucu Yağlar

1- Lavanta Yağı

Lavanta, rahatlama ve uyku açısından olumlu etkileri olduğu bilinir. Ancak birçok kişinin bilmediği şey, aynı zamanda böcek ısırıkları ve sivrisinek ısırıkları için etkili bir esansiyel yağ olmasıdır. Ayrıca, farklı olan lavanta kokusu, güveleri ve diğer böcekleri uzak tutmak için güvelerden bir alternatif olarak da kullanılabilir. Lavanta yağını, çürükleri, kesikleri ve yaraları temizlemek ve ayrıca cilt tahrişlerini tedavi etmek için de kullanabilirsiniz.

2- Fesleğen

Fesleğen sadece yemeklerinize büyük bir katkı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kanıtlanmış bir doğal böcek kovucudur. Bu tatlı ve baharatlı kokulu yağ, sivrisinek ısırıklarına karşı mücadelede yaygın olarak kullanılır.

3- Nane Yağı

Esansiyel yağların güçlü etkiye sahip nane yağını denemelisiniz. Nane yağı, cildinizde temiz bir koku bırakırken aynı zamanda güçlü bir böcek kovucu olarak kullanabilirsiniz.
Nane yağının diğer faydaları arasında, hazımsızlık, soğuk algınlığı ve öksürük, baş ağrısı ve boğaz kaslarının rahatlaması yer alır. Daha az endişeli ve daha az stresli hissetmenize yardımcı olurken aynı zamanda zihinsel uyanıklığınızı da geliştirir.

4- Çam Yağı

Çam kokusunu kim sevmez ki? Çam yağı sizin için mükemmel sivrisinek kovucudur. Bilim insanları, özellikle sivrisinek ısırıklarına karşı, çam yağlarının kovucu etkisini keşfetti. Diğer uçucu yağlar gibi, çam yağı da sentetik kimyasal kovucuların kullanımına kıyasla daha etkili olduğu kanıtlanmıştır.

5- Çay Ağacı

Çay ağacı özütü, sivilce ve sivilceyi tedavi etmek için antibakteriyel aktif madde olarak güzellik endüstrisinde popülerdir. Ancak Çay ağacı yağı sadece bir antifungal kabiliyete sahip değildir, aynı zamanda sivrisineklerden ve böceklerden acı veren ısırıkları da koruyabilir ve yatıştırır.

6- Kekik Yağı

Sivrisinekler için etkili bir kovucu arıyorsanız, ancak doğal ve güvenli olmasını istiyorsanız, kekik yağı mükemmel bir seçimdir. Kekik esansiyel yağı, sıtmayı taşıdığı bilinen sivrisinekleri kovmakta etkilidir.

7- Limon Okaliptüs

Limon okaliptüs yağı limon kokulu sakız okaliptüs bitkisinden elde edilir. Limon okaliptüsü, yumuşak kabuklu, 50 metre yüksekliğe kadar uzayabilen uzun bir ağaçtır. Favori bir böcek kovucudur. Yapraklardan ekstrakte edilen limon okaliptüs yağı, sivrisinek ısırıkları için önemli esansiyel yağların bir örneğidir. Aynı zamanda cildi etkili bir şekilde kene ısırıklarından korur ve birkaç saate kadar sürebilir.

8- Tarçın Yağı

Tarçın yağı, sivrisineklerin nefret ettiği bir şeydir. Bu yağın bir başka yararı, dış mekanda bulunan sivrisinek sayısını azaltmak için sivrisinek yumurtalarını öldürme yeteneğine sahip olmasıdır.

Sivrisinek Isırıklarına Karşı 12 Doğal Çözüm

Arı Sokmasına Karşı Doğal Yöntemler

Bir yorum

  1. Suna Karlıdağ 23 Mart 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir