Asetonsuz Oje Çıkarıcı YöntemlerTırnak Cilası - Oje Nasıl Temizlenir - viphanimlar.com

Tırnak cilalarını (ojeleri ) kullanmayı ve tırnaklarınıza güzel tasarımlar yapmayı seviyor musunuz? Muhtemelen çok fazla oje çıkarıcıyı denemişsinizdir.

Tırnak cilası çıkarıcılarına para harcamaktan bıkıp, yoruldunuz mu? Ya da kimyasal madde kullanmak istemiyorsanız o zaman sizde evde kolayca hazırlayabileceğiniz doğal oje temizleyiciler denemek isteyebilirsiniz.

Aseton ve oje çıkarıcı olmadan doğal olarak oje nasıl çıkarılır? Oje Nasıl Temizlenir? Tırnak Cilası Doğal Olarak Nasıl Temizlenir? 

Aseton İçermeyen Ev Yapımı Oje Çıkarıcı

Bu karışım aseton içermez ve hepsi doğaldır. Eminim bunu seveceksiniz! Gerekli malzemeler limon suyu,  sirke ve mısır nişastasıdır.

Limon, tırnak cilasını çıkarmak için kullanılabilecek doğal bir maddedir. Ayrıca manikürlerde kullanılan doğal bir maddedir.

Limon suyu,  sirke ve mısır nişastasını karıştırın ve tırnak cilası çıkarıcınızı hemen hazır hale getirin. Sıcak aylarda buzdolabında sakladığınızdan emin olun, böylece daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Toksik Olmayan Oje Çıkarıcı

Tırnak cilasını çıkarmak ve tüm bu zehirli oje çıkarıcılarını unutmak için pek çok doğal yol vardır. Aşağıdaki tarifi evde kendiniz rahatça yapabilirsiniz. Gerekli olan sadece sirke ve narenciye suyu

Sirke, tırnak cilasını kırabilecek asidik bir maddedir. Sirke, genellikle her evde bulunur.

Sadece sirke ve narenciye meyve suyuna ihtiyacınız olacak. Bu karışım özellikle sirkenin tırnak cilasını kıracağı ve bir pamuk topuyla ovulduğu zaman etkilidir, ojenin çabucak çıktığını göreceksiniz. Bu çözüm sizin için etkili olmadı ise, o zaman tırnak cilasını çıkarmak için önce  15 dakika önce parmaklarınızı sıcak suda ıslatmalısınız.

Tırnak Cilası Leke Bırakırsa Ne Yapmalı? 

Koyu tırnak cilası kullandınız ve çıkardığınızda tırnaklarınızın lekeli veya sarı olduğunu fark ettiniz. Peki ne yapacaksınız?

Böyle lekeli tırnaklar hiç hoş görünmüyor, bu yüzden onları temizlemek için bir yol arıyorsanız, işte size mükemmel ve doğal bir yöntem.

Küçük bir kasede kabartma tozu, zeytinyağı ve limon suyundan bir karışım yapın ve yumuşak bir diş fırçası kullanarak tırnaklarınıza sürün. Tırnaklarınızda 5 dakika bekletin ve su ile durulayın.

Yaptığınız her oje çıkarma işleminizi tamamladıktan sonra tırnaklarınızı mutlaka vazelin veya krem yardımı ile ovun.

Tırnak cilasını çıkarmak için diğer etkili iki yöntem için aşağıdaki linke tıklayın…

Pratik Oje Temizleyici

Aseton  olmadan oje nasıl çıkarılır  videomuza göz atabilirsiniz…

2 Yorum

  1. Suna Haksun 14 Mart 2018 Alıntıla
    • Betül ÖzYönetici 14 Mart 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir