Saç Uzaması İçin Susam Yağı Nasıl Kullanılır?Susam Yağı Nasıl Kullanılır?

Saçların uzaması ve saç dökülmelerinde zengin mineral içeriğinden dolayı susam yağı yardımcı olabilir. Bu mineraller saçınızı besler.

Susam yağı, kafa derinizdeki kan dolaşımını artırmada yardımcı olduğuna inanılmaktadır. Saç derinize artan kan dolaşımı saçların yeniden sağlıklı büyümesine neden olabilir. Saç uzaması için susam yağı kullanmak çok kolaydır.

Susam  yağı, oral yoldan alındığı takdirde, Androgenetik Alopesili (AGA) olanlar için saç dökülmesinin ilerlemesine katkıda bulunan dihidrotestosteron (DHT) düzeylerini düşürmede yardımcı olabilir.

Susam tohumu yağı, oral yoldan alındığı takdirde, Androgenetik Alopesili (AGA) olanlar için saç dökülmesinin ilerlemesine katkıda bulunan dihidrotestosteron (DHT) düzeylerini düşürmede yardımcı olabilir.

Susam yağı; zeytinyağı ve ay çiçek yağı gibi kullanabilir. Soslara, salataları, çorbalara ve daha bir çok şeye ekleyebilirsiniz.

Susam yağı harici de kullanılmaktadır.

Susam Yağı Nasıl Kullanılmalıdır?

Saç Büyümesi İçin Susam Yağı Şampuanı

Bu saç dökülmesini önlemek için susam yağı şampuanı yapabilirsiniz.

Susam Yağı Şampuanı Tarifi Susam Yağı Şampuanı Nasıl Yapılır?

Susam Yağı Şampuanı İçin Malzemeler:

10 damla Susam tohumu yağı
10 damla Havuç çekirdeği
2 çorba kaşığı Akçaağaç şurubu
1/2 su bardağı sıvı sabun

Susam Yağı Şampuanı Nasıl Hazırlanır? Susam Yağı Şampuanı Nasıl Uygulanır?

10 damla Susam tohumu yağı, 10 damla Havuç çekirdeği, 2 çorba kaşığı Akçaağaç şurubu ve
yarım su bardağı sıvı sabun bir kap içerisinde karıştırın. Islak saçınıza bu karışımı yayın. Birkaç dakika boyunca saç derinize masaj yapın ve durulayın.

Saç Uzaması İçin Saç Derinize Susam Yağı Nasıl Uygulanır?

Susam yağını kafa derisine bölümler halinde koyun. Parmak uçlarınızı kullanarak dairesel bir hareket kullanarak yağınızı kafa derisine yavaşça masaj yapın. Bunu yapmak kan dolaşımını artıracak ve yağın deriye nüfuz edebileceğinden emin olmalısınız. Durulayın.

Bu adımları atmanız, kafa derinizin yağ emme süresine sahip olmasını ve kafa derinizin günün geri kalanında kepek önleme ve güneş koruması dahil birçok fayda sağlayan bir nemlendirici ve koruyucu tabaka ile kalmasını sağlayacaktır.

Sonuç zamanı değişebilir, ancak haftada en az iki kez yapılması önerilir.

Saç Dökülmesini Önlemek İçin 3 Doğal Bileşen

Saçların Hızlı Uzaması İçin Hindistan Cevizi Ve Aloe Vera

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir