Saç Dökülmesini Önlemek İçin 3 Doğal BileşenSaç Dökülmesini Önlemek İçin 3 Doğal Bileşen-viphanimlar.com

Saç dökülmesinin başlıca sebepleri demir eksikliği ve hormon bozukluklarıdır. Eğer bir hastalık sebebi ile saçlarınız dökülüyorsa tıbbi destek almalısınız.

Doktorunuz tedavisine destek olarak doğal yollar ile saç dökülmesine karşı çözümler vardır. Saç dökülmesi önlemek için pahalı ürünlere yatırım yapmak yerine mutfaktaki 3 malzemeyi kullanarak saç dökülmesinden kurtulabilirsiniz.

Basit fakat etkili bir saç dökülmesine yönelik çare nedir?

Saç dökülmesi için kullanılan en iyi çözümlerden biri toz tarçın, zeytinyağı ve bal birleşimidir. Bu harika üç doğal madde saç dökülmesini önlemenize destek olurken, aynı zamanda saçların sağlıklı uzamasına ve kuvvetlenmesine yardımcı olacaktır.

Sağlıklı Saçlar İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler İçin Tıklayın…

Saç Dökülmesi İçin Muhteşem Üçlü

Cam bir kabın içinde toz tarçın, zeytinyağı ve balı eşit miktarlarda karıştırın. Hazırladığınız karışım ile kafa derinizi en az 5 dakika nazikçe masaj yapın. Kafa derinizin yağdaki tüm besin maddelerini emebilmesi için en az 3-4 saat bekletin. Ilık su ve bitkisel bir şampuanla yıkayın.
Saç dökülmesini önlemek için haftada en az 3-4 kez 3 ay süreyle bunu tekrarlayın.

Hiç şüphe yok ki badem yağı, hindistancevizi yağı veya zeytin yağı saç dökülmesini kontrol etmek için en etkili doğal saç tonikleridir. Bu yağları kafa derisine uygularken, birkaç dakika boyunca masaj yapınız, çünkü bu hücrelerin mineralleri emmesine yardımcı olacaktır.

Saç Dökülmelerine Karşı Zerdeçal Tarifi

Dökülen Saçlar İçin Lavanta Çayı

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir