Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Yüz MaskeleriKuru Ciltler İçin Nemlendirici Yüz Maskeleri

Kuru ciltler kaşınır ve çatlar. Nemlendirici yüz maskeleri cildinizin hidrasyonunu önemli ölçüde arttırır. Cildi nemlendirmek, cilde esnek bir görünüm kazandırır. Cildinizi nemlendirirken doğal cilt bakım ürünleri kullanarak güzel bir cilde ulaşabilirsiniz.

Kuru ve donuk cilt, yıpranmış bir görünüm verebilir ve bu da yaşınızdan daha fazla görünmenizi neden olur. Aslında, aşırı kuruluk cildinize geri döndürülemez bir hasara neden olabilir. Cildinizin pul pul dökülmesine sebep olur. Kuruluk genellikle cildinizi kaşındırır ve kontrol edilmediğinde egzama veya deri iltihabı gibi daha ağır koşullara neden olabilir.

Cilt kuruluğu, cildiniz nemi tutamadığı zaman oluşur. Cilt,  genellikle havada daha az nem olduğunda kış aylarında kurur.
Kuru cilt için hazırlanan doğal yüz maskelerinde, çoğunlukla evinizde mevcut olan maddeler kullanır. Bu yüz maskelerini evde yaparak zararlı kimyasal bileşenlerin kullanımından kaçınmış olursunuz.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Doğal Yüz Maskeleri

Salatalık ve Aloe Veralı Nemlendirici Yüz Maskesi

Salatalık, esas olarak sudan oluşur, ancak caffeic asit ve C vitamini bakımından zengindir ve bu cilt tahrişlerini yumuşatır ve şişmeyi azaltır. Yüksek nem içeriği toksinleri atar ve tahrişi ve şişkinliği azaltır. Salatalık kabuğu silika içerir; bağ dokusunun da önemli bir parçasını oluşturur. Silika, gevşek ve sarkma cildinizi sıkmaya yardımcı olur.

Salatalık ve Aloe Veralı Nemlendirici Yüz Maskesi İçin Neler Gerekiyor?

İki yemek kaşığı aloe vera jeli
½ salatalık

Salatalık ve Aloe Veralı Nemlendirici Yüz Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Salatalığı parçalara kesin. Salatalık, ince macun olana kadar karıştırın. Aloe vera jeli ekleyin ve iki malzemeyi karıştırın. Yüzünüzde ve boynunuzda masaj yapın. 30 dakika bekletin ve ılık suyla yıkayın.

Shea yağı Ve Aloe vera Nemlendirici Yüz Maskesi

Shea yağı doğal cilt bakımı için gerekli bir bileşendir. Nemlendirici olarak görev yapar ve cildinize güzel bir ışıltı verir. Hidrasyon sağlayarak cildinizi esnekleştirmenize yardımcı olur.

Shea yağı Ve Aloe vera Nemlendirici Yüz Maskesi Malzemeleri:

Bir çorba kaşığı shea yağı
Bir çorba kaşığı hindistancevizi yağı
Bir çorba kaşığı aloe vera jeli

Shea yağı Ve Aloe vera Nemlendirici Yüz Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Tüm malzemeleri bir kaba koyun ve ince bir macun elde edilene kadar karıştırın. Maskeyi yüzünüze ve boynunuza masaj yapın. 20 dakika bekletin ve ılık suyla yıkayın.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Süt Maskeleri

Kuru Ciltlere Badem Sütü Maskesi

2 Yorum

  1. Merve 18 Şubat 2018 Alıntıla
    • Betül ÖzYönetici 19 Şubat 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir