Tırnakları Güçlendiren Doğal YöntemlerTırnakları Güçlendiren Doğal Yöntemler

Tırnaklarınızı uzatmak ve güçlendirmek için uğraşıyor musunuz? Tırnaklarınızın kırılmasından bıktınız mı? Evde uygulayabileceğiniz basit ve doğal çözümler… 

Tırnaklarınızı Güçlendirmek İçin Doğal Çareler Nelerdir?

Tırnaklarınız düzgün uzayacak kadar güçlü değilse ne olur?

Tırnaklar kırılır.

Zayıf veya kırılan tırnakların birçok nedeni olabilir. Uzun süredir tırnak cilası kullanımı, suya aşırı maruz kalma, yaşlanma, hiper veya hipotiroidizm , sedef hastalığı , akciğer koşulları, egzama , anemi, mantar enfeksiyonu gibi…

Sağlıklı ve kırılmayan tırnaklar için ne yapmalı?

Shea Yağı

Shea yağı harika bir nemlendiricidir. Doğal shea yağı tırnak yatağınıza 20 dakika boyunca sürtün.  Shea yağı tırnakları beslenmeye yardımcı olur ve onları güçlü tutar. Hasar gören tırnak yataklarını  iyileştirir.

Not – Herhangi bir tırnak bakımı yapmadan önce bu çareyi kullanmanız daha iyidir.

Yumurta sarısı

Tırnaklarınız kuruluk nedeniyle zayıflarsa, bu sizin için en iyi ev ilacı yumurtadır.  Bir karışım hazırlamak için yumurta sarısını sütle karıştırın. Birkaç dakika tırnak üzerine masaj yapın. Suyla yıkayın. Tırnaklarınıza gerekli nemi sağlayacaktır.

Hindistan Cevizi Yağı

Tırnakları güçlendirme için en iyi ev ilaçlarından biride Hindistan cevizi yağıdır. Tırnakları nemlendiren doymuş yağ içerir. Ilık hindistan cevizi yağını tırnaklarıza  doğrudan uygulayabilir ve nazik bir şekilde 5 dakika boyunca masaj yapabilirsiniz. Tırnak yatağındaki kan dolaşımını geliştirir. Bunu günde iki veya  üç kez yapın.

Alternatif olarak,  çeyrek fincan sıcak hindistancevizi yağına birkaç damla limon suyu ilave edin. Yatmadan önce tırnaklarınızı 10 dakika bekletin.  Daha kuvvetli ve daha sağlıklı tırnakları elde edinceye kadar düzenli olarak yapın.

Doğal Yağ Karışımı

Jojoba yağı, E vitamini,  lavanta  yağı, limon  yağı, Zencefil yağı. Küçük bir şişe alın ve üçte ikisini jojoba yağı ile doldurun. Ardından, şişe dolana kadar E vitamini ekleyin, ancak uçucu yağlar için biraz boşluk bırakın. Her uçucu yağdan 5 damla ilave edin ve bileşenleri karıştırmak için şişeyi sallayın. Yatmadan önce haftada 2-3 kez karışımı kullanın.

Uçucu Yağ Karışımı

Bu, tırnaklarınızı uzun ve güçlü hale getirecek harika bir doğal tedavidir. Tüm yapmanız gereken lavanta esans yağı, limon esansiyel yağları ve badem yağı ile karışım yapmaktır. Tırnaklarınızı bu karışım ile masaj yapın. Sonucunu hızlı ve kolay bir şekilde fark edeceksiniz.

Sarımsak

Sarımsak,  sağlıklı tırnak uzamasına yardımcı olabilecek her evde bulunan malzemedir. yemeklerimize lezzet veren sarımsak güçlü tırnaklar içinde destek oluyor.

Sarımsak ile güçlü tırnaklar için bunu uygulayabilirsiniz.  Kırılan Ve Uzamayan Tırnaklara Sarımsaklı Tırnak Cilası

Tırnak Güçlendirici Beş Formül

Güçlü Ve Kırılmayan Tırnaklar İçin Doğal Çözüm

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir