Kışın Cildi Nemlendirmenin ÖnemiKışın Cildi Nemlendirmenin Önemi

Kışın cildiniz kuru ve soğuk havanın etkisi ile daha çok kurur. Cildin pul pul dökülmesine ve çatlamasına neden olur. Bu ciltteki çatlamalar acı çekmenize neden olur.

Hava koşulları değiştikçe, cilt bakım rutini de değişir. Kışın yumuşak, sağlıklı bir cilt için sıcak buharlı banyolardan kaçının. Pahalı ve kimyasal içeren ürünler yerine doğal cilt bakım ürünleri kullanarak güzel bir cilde ulaşabilirsiniz. Bunun için nemlendirici cilt maskeleri uygulanmalıdır.

Peki nemlendirici cilt maskelerinin yararları nelerdir? Nemlendirici maskelerneden kullanılmalı?

Cildi Nemlendirmenin Faydaları Neler?

Cilt gözeneklerini inceltir.

Cildin yumuşak ve elastik olmasını sağlar.

İnce çizikleri azaltır.

Cildi sıkılaştırır.

Yağ üretimini azaltır.

Yağlı cildin sebep olduğu akneyi engeller.

Cildin kaşınmasını ve tahriş olmasını engeller.

Nemlendirici Maskelerin Faydaları Nelerdir?

Cilt gözeneklerini inceltir: Nemlendirici yüz maskeleri, açık cilt ve daha rafine edilmiş gözenekler elde etmenize yardımcı olabilir. Maske derinlemesine gözeneklerinizi temizler ve ölü cilt hücrelerinden, yağlı maddelerden ve bunları tıkayan metabolik atıklardan kurtarır.

Nemlendirmeyi arttırır: Nemlendirici maskeler, nemi kurumuş cildinize kilitler. Böylece cildiniz yumuşak ve esnek görünür. Cildinizi yumuşatmak ve elastikiyetini artırmak için maskeden çıkan  cilt epidermisin derinliklerine nüfuz eder.

İnce çizgileri azaltır: Düzenli olarak nemlendirici yüz maskeleri kullanırsanız, ince çizgiler, kırışıklıklar, yaşlanma lekeleri vb. yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olur. Cildi nemlendirmediğinizde, cilt bariyeri tehlikeye girer ve bu da kronik düşük dereceli iltihaba neden olur. Devam eden iltihap, yaşlanmanın hızlanmasına ve kolajenin parçalanmasına yol açar.

Cildi sıkılaştırır:  Nemlendirici yüz maskelerinin düzenli kullanımı  ciltte sarkma sorunlarını çözer. Yüz maskesine doğru maddeleri eklemek, kollajen üretimini arttırır ve yavaş yavaş daha sıkı, sıkılaşan ve daha taze görünen cilt ile sonuçlanan serbest radikalleri savuşturur.

Deri daha az yağlı olur: Dehidrasyon, cildinizin daha yağlı olmasının başlıca nedeni olur. Cildiniz kuru ve dehidrate olduğunda, daha fazla yağ üretmek için bezlere sinyal gönderir. Bezler sebum salgılarken cildiniz daha yağlanır. Cildinizin nemini artırmak, yağın daha az  olmasını sağlar.

Akne daha az şiddetlenir: Cildi yağlı hale getirirse sivilce daha da kötüleşebilir. Yağlı cildin, kurumuş cilt tarafından başlatılabileceğini bilmiyor olabilirsiniz. Dolayısıyla, yüz maskelerinin uygulanması veya diyet değişikliği yoluyla cildinize hidrasyon desteği kazandırabilirsiniz.

Cilt daha az kaşınır: Kurumuş bir cilt tahriş, kaşıntı ve cildinize genel rahatsızlık yapabilir. Egzama veya sedef hastalığı çekiyorsanız, kaşıntı çok rahatsız edici olabilir. Cildin nemlenmesini artırırsanız, hassas cilt koşullarından muzdarip olanlara rahatlatıcı kaşıntılı ve tahriş olmuş cildi önler.

Ballı Elmalı Nemlendirici Doğal Maske

Cansız Ve Kuru Ciltleri Süt İle Nemlendirin

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Doğal Maske Tarifleri

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir