Elma Sirkesinin Detoks İçin FaydalarıElma Sirkesinin Detoks İçin Faydaları
Günümüzde yenilen fast food ve hazır yemekler evde pişirilen yemeklerden daha pratik olsalar bile fazla kaloriler, rafine şekerler , koruyucular ve suni maddelerle doludurlar. Düzenli olarak bu yiyecekleri tüketmek sağlığınızı olumsuz etkiler. Benim tavsiyem mümkün olduğunca hazır yemekleri tüketmemeniz.

Bu sebepten dolayı çoğu kişi  detoks olarak da bilinen toplam vücut temizlemelerini kullanıyor. Detoks, sağlıksız maddelerden kaçınmanın yanı sıra tüm zararlı kirlilikleri ortadan kaldırmaktır. Birçok kişi kilo vermek veya genel sağlık durumunu iyileştirmek için detoks kullanır.

Detoks Uygularken Neden Elma Sirkesi?

Elma sirkesi, kalori, yağ, kolesterol, katkı maddesi ve suni katkı maddeleri bulunmayan doğal bir üründür.

Elma sirkesinin, sindirim sistemini dengelediği, temizlediği, yağ yakmaya yardımcı olduğu , metabolizmayı hızlandırmak, kan şekeri düzeylerini düşürmek, insülin seviyelerini düşürmek ve yağ depolamayı azaltmak için etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Elma Sirkesinin  Detoksa Faydaları Nelerdir? Elma Sirkesinin Detoks Üzerindeki Etkileri

Detoks Uygularken Elma Sirkesi Kullanmak İçin 7 Neden

1. Sindirim Sisteminizi Temizler

Elma sirkesi hem asidik yapısı hem de sağlıklı bakterileri teşvik eden enzimler içerdiği için sindirim sistemini temizlemeye yardımcı olduğu görülmüştür.

Elma sirkesi diyare, kabızlık ve hazımsızlık gibi sindirim bozukluklarına yardımcı olabilir.

Vücuttaki toksinlere detoksun etkili olması için bir şekilde serbest bırakılmalıdır. Sindirim sisteminiz bu toksinleri geçmenin en iyi yoludur, bu nedenle sorunsuz çalışmasını sağlamak önemlidir.

2. Daha fazla toksini ortadan kaldırmanıza yardımcı olur.

Elma sirkesi detoks sırasında toksinlerin vücudun dışına çıkmasına yardımcı olur. Ter, idrar veya dışkılar yoluyla toksinleri atmanın yalnızca birkaç yolu vardır ve detoks ile birlikte elma sirkesi almak toksin atma işlemini daha etkili hale getirecektir.

3. Doğal enzimler sağlar.

Elma sirkesi enzimleri sağlıklı bakteri ve sindirim florasını teşvik eder, böylece vücudunuz gıdaları daha kolay parçalayabilir ve besin maddelerini daha iyi alabilir.

Vücut, sindirim işleminin sorunsuz bir şekilde devam etmesini sağlamak için karmaşık bir enzim sistemi ve iyi bakteri sistemine güvenir. Bu denge, uygun olmayan bir diyetle bozulabilir ve yeterince büyük bir aksama, sindirim problemlerinin çeşitliliğine neden olabilir.

Bağırsakta bulunan doğal enzimlerin büyümesini cesaretlendirmek doğru işlev için gereklidir. Faydalı enzimler bağırsaklarda zararlı bakterilerin yerini alacaktır.

Sindirim enzimleriyle karıştırılmamak için, elma sirkesi, az miktarda besin değeri olan, az sebze ve meyve ve sağlıklı gıdalar tüketerek kaybedilen bağırsak florasının bazılarını, kimyasal maddeler ve koruyucularla yüklü işlenmiş gıdaların yerini almaya yardımcı olacaktır.

4. Daha Fazla Vitamin ve Mineraller Sağlar.

Vücut kendisini zayıflamış bir halde bırakabilen birçok toksinden arındırır. Vücudun, en iyi şekilde çalışması gereken temel öğelerle doldurması önemlidir.
Elma sirkesi, bir dizi B Vitamini, ayrıca C Vitamini ve A Vitamini içerir. Bir detoks suyuna elma sirkesi eklemek, besin değerini artırmanın mükemmel bir yoludur.
Detoks içeceklerinize elma sirkesi eklediğinizde, vitamin ve mineral şeklinde ek besinler elde edersiniz . Tipik detoks içecekleri vücudun sistemlerini güçlendirmek ve toksinlerin temizlenmesinde yardımcı olmak büyük rol oynar.

5. Mukusu Parçalar

Vücuttaki aşırı mukus size sıkıntı yapabilir.  Baş ağrıları veya kötü solunum fonksiyonu yaşıyor olabilirsiniz ve bu mukus temizlenirse iyileşmiş bir refah hissi ile sonuçlanabilir.

Eğer mukus birikiminden muzdarip olursanız, elma sirkesi yardımcı olabilir. Vücudumuzu dışarıdaki kirleticilerden korumak için bazı mukus oluşturması gerekiyor, ancak bazen üretim elden çıkarılabilir.

Alerjiler ve sinüs problemleri mukus artışı ile daha da kötüleşebilir ve elma sirkesi sadece ayrışmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda vücudun pH seviyesini dengeli bir hale getirir ve daha alkali olur ve ihtiyaç duyduğu mukustan daha az mukus yapmasını sağlar.

Mukusun parçalanabildiği şeklinde ilan edilen ilaçlara yönelmek yerine, elma sirkesi gibi tamamen doğal bir çare denemek en iyisidir. İlaç kullanmaya gerek duymadan benzer sonuçlar verebilir.

6.Bakterilerle Savaşmaya Yardımcı Olur.

Genel bir uyuşukluk veya halsizlik hissiniz varsa, vücudunuzda çok fazla zararlı bakteri bulunduğundan söz edilebilir. Detoks rejimine  elma sirkesi eklenmek, bu bakterileri öldürmenize ve kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir.

Elma sirkesinin asidik yapısı vücudun içindeki zararlı bakterilere karşı mükemmel bir sonuç verir. Doğrudan tüketmeniz gerekmez ve bir detoks programında detoks içeceğine eklemeniz yarar sağlayacaktır.

Elma sirkesinin faydalarının çoğu, boğaz ağrısı ile yardımcı olma, gıda zehirlenmesine karşı koruma ve bağışıklık sistemini güçlendirme gibi antibakteriyel özelliklerinden dolayıdır. Elma sirkesi, vücut kokusuna neden olan bakterileri öldürmeye bile yardımcı olabilir.

7. Metabolizmayı Hızlandırır.

Gelişmiş bir metabolizma, dinlenirken bile daha fazla kalori yakacağınız anlamına geliyor. Bu daha zahmetsiz kilo kaybına neden olur

Elma sirkesi, kilo vermek isteyenler için sıklıkla bir kilo kaybı aracı olarak kullanılır. Nedeni sindirimi iyileştirmeye yardım ederek yavaş bir metabolizma geliştirmesidir.

Bir detoks programında metabolizmayı daha yüksek bir hıza sokmak önemlidir. Birçok detoks programı katı gıdaları kesip, bazen metabolizmanızı ne kadar süreyle temizlediğine bağlı olarak yavaşlatabilir.

Her Gün Elma Sirkesi Kullanmak İçin 15 Neden

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir