Sivilceler Ve Sivilce İzleri İçin Doğal Cilt MaskesiSivilceler Ve Sivilce İzleri İçin Doğal Cilt Maskesi

Sivilcelerden kurtulmak ve akne izlerini ortadan kaldırmak için evimizde mükemmel doğal ilaçlar vardır. Bugünkü maske önerimiz cildi besleyici ve akne ile ilgili sorunları ortadan kaldıran çeşitli bileşenler içerir.

Sivilce ve sivilce izlerinden muzdarip olanlar için,  ev yapımı sivilce mücadele maskesi!
Hazırlanışı oldukça basit, tamamen doğal malzemelerle yapılan bu ev yapımı sivilce mücadele maskesi, sivilceleri kökten hedefler, onları ortadan kaldırır ve tekrar oluşmalarını önler.

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Cilt  Maskesi Nasıl Yapılır? Sivilce İzleri İçin Evde Neler Yapılabilir?  Sivilce İle Nasıl Savaşılır?

Ev Yapımı Doğal Sivilce Maskesi Nasıl Hazırlanır? 

Doğal Sivilce Maskesi İçin Gerekli Malzemeler:

1/2 tatlı kaşığı limon suyu
1/2 çay kaşığı baking soda (karbonat)
1 yemek kaşığı bal

Doğal Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?  Doğal Sivilce Maskesi Nasıl Uygulanır?

Küçük bir kapta, tüm maddeleri iyice homojene  olana kadar karıştırın. Maskeyi temiz  yüzünüze uygulayın ve 15-20 dakika bekletin. Süre dolduktan sonra durulayın ve kurumaya bırakın. Kuruyan cildinize hafif bir nemlendirici sürün.  Sivilceleri ortadan kaldırmak ve gelecekteki oluşacak sivilceleri önlemek için haftada 2-3 kez 1 ay boyunca tekrarlayın. Cildiniz sivilceden temizlendikten sonra maskeyi haftada bir kez kullanın.

Akneleri Önleyen Cilt  Maskesinin Faydaları:

Maskede kullanılan malzemelerin cilt üzerindeki etkileri neler? Gelin bir de bunlara göz atalım…

Limon Suyu  , sivilce izlerinden kurtulmanın yanı sıra ileride oluşabilecek herhangi bir lekeyi önlemeye yardımcı olacak doğal bir ışıklandırıcıdır. Limon suyu ayrıca, anti-bakteriyel olup, oluşacak sivilceleri hedefleyecek ve herhangi bir bakteri oluşumunu önleyecektir.

Karbonat (Baking soda)  doğal bir temizleyici ve ölü hücre dökücüdür. Ölü deri hücrelerinden kurtulmanızı sağlar ve ciltteki ölü hücreleri pul pul dökecektir. Ayrıca cildin yumuşamasını da sağlar.

Bal,  antibakteriyel ve antiseptik özelliklere sahiptir ve bu maskenin en önemli maddelerinden biridir. Herhangi bir bakteri ve kirden kurtulmanın yanı sıra aknelerin tekrarlamasını  önlemek için deriye nüfuz eder.

İlginizi çekecek konular…

Derin Sivilce İzleri Nasıl Yok Edilir

Sivilceler Ve İnce Çizikler İçin Ev Yapımı Bitkisel Doğal Çözüm

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir