Sağlıklı Ve Fit Kalmanın ŞartlarıYediklerimize dikkat edip yeme alışkanlıklarınızı değiştirip, biraz egzersiz yaparak sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. Yapmanız gereken aşağıdaki önerilere dikkat etmek…

Sağlıklı ve fit görünmek için neler yapmalı? 

Sağlıklı ve fit görünüm için 5 öneri….

Kahvaltıda protein tüketin.

Protein; tokluk hissi verir, kasları kuvvetlendirir ve vücudunuzu zinde tutar. Protein içeren gıdaları diyetinize mutlaka eklemelisiniz. Kahvaltıda tüketeceğiniz günlük 30 gram protein, açlık krizlerinin önüne geçer ve gün içinde karbonhidratlı ve yağlı atıştırmalıklara yönelmenizi engeller. Ayrıca yüksek protein tüketerek  metabolizmanı  %30 oranında daha hızlı çalışmasın sağlar.

Sağlıklı atıştırmalıkları yanınızdan ayırmayın.

Öğünler arasında açlık krizlerini bastırmak için, yanınızda daima sağlıklı atıştırmalıklar bulundurun. Bir avuç badem, ceviz ya da fındık gibi sağlıklı kuruyemişler,  haşlanmış yumurta, elma, portakal ve mandalina gibi taze mevsim meyveleri, öğünlerinizi sağlıklı geçirmenize ve uzun süre tok kalmanıza yardımcı olacaktır.

Bol sebze tüketin. 

Sebzelerin pek çok kişi tarafından favori yiyecek değildir. Ancak uzmanlar, sebzelerin her öğünde tüketilmesini öneriyor. Sebze yemeklerini tüketmeyi sevmiyorsanuz, yapacağınız omletlere taze otlar ya da sebzeler ekleyebilir, salatalarınızı çeşitlendirebilir, ya da sebzeleri blenderdan geçirip sularını içebilirsiniz. Sebze tüketme alışkanlığı edindiğinizde fast food gibi zararlı yiyeceklerden de uzaklaşmış olacaksınız.

Diyetinize Eklemeniz Gereken 11 Sağlıklı Tohumlar için TIKLAYIN…

Tam tahıllı besinleri öğünlerinize ekleyin.

Tam tahıllı ürünler, mümkün olduğunca az katkı maddesi içerir ve pek çok yapay maddeden arındırılmış olarak soframıza gelir. Öğünlerinizde tükettiğiniz beyaz ekmeği sofranızdan kaldırın ve yerine tam tahıllı ekmekler ekleyin. Canınız makarna istediğinde de kepekli olanları tercih edin. Sabah kahvaltılarında ya da öğle atıştırmalıklarında lif oranı yüksek yulaf ezmesi de tüketebilirsiniz. Lif kaynağı olan tam tahıllı ürünler, uzun süre tokluk hissi de verecektir.

Sevdiğiniz yiyeceklerden kendinizi mahrum bırakmayın.

Bol köpüklü kahvenizin yanında çikolata mı yemek istiyorsunuz? Akşam yemeği için hamburger mi sipariş etmek istiyorsunuz? Güzel bir baklavanın hayalini mi kuruyorsunuz?

Sevdiğiniz yiyecekleri tamamıyla hayatınızdan çıkarıp, kendinizi mutsuz etmeyin. Canınız çok yemek istiyorsa porsiyonlara dikkat edin ve egzersiz yapmayı ihmal etmeyin. Örneğin; 2 adet baklava yerine sadece bir tane yiyin ya da kahvenizin yanında bir parça bitter çikolata yiyin.

Düşük Kalori İle Sağlıklı Diyet

Kalori Yaktıran 8 Aktivite

Sonbahar İçin Aromalı Yağ Yakıcı Detoks İçeceği

Sindirimi Kolaylaştıran Gıdalar

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir