Nemlendirici Doğal Losyon TarifleriNemlendirici Doğal Losyon Tarifleri

Özellikle kış boyunca cildimiz kuruduktan sonra nemlendirmek için losyonları tercih ederiz. Evde doğal losyon tariflerimi arıyorsunuz? İşte evde kimyasal içermeyen doğal nemlendirici losyon tarifleri… 

Bazı hassas ciltler kozmetik ürünlerini kullanamıyor. Alerji yapıp ciddi cilt rahatsızlıklarına neden olabiliyor.  Evde kendi losyonunuzu yapabilirsiniz.

Evde Doğal Nemlendirici Losyon Nasıl Yapılır? Doğal Losyon Hazırlarken Ne Kullanılır?

Lavantalı Losyon

Bu losyon üç bileşenden oluşuyor. Hindistancevizi yağı, bal mumu ve lavanta esans yağı.
Hindistan cevizi yağını ve bal mumunu birlikte eritin ve lavanta  yağını ilave edin. Bu kadar basit!

Shea Yağlı Nemlendirici Losyon

Bu harika losyon için  Shea yağı, besleyici yağ (avokado, jojoba, kayısı, badem yağı veya istediğiniz herhangi biri), lavanta esans yağı, biberiye esans yağı, çay ağacı esansiyel yağı ve havuç tohumu esans yağı gerekir. Shea yağını eritin ve besleyici cilt yağını ilave edin. Katı bir form olunca sıcaktan çıkarın ve buzdolabına koyun. Karışım biraz sertleştikten sonra uçucu yağı ekleyin ve hep birlikte mikser ile karıştırın. Cam bir kavanozda saklayın ve kullanıma hazırdır!

Bademli Ve Vanilyalı Losyon

Bu losyon hindistancevizi yağı, E vitamini yağı, vanilya ve badem özlerinden yapılmış tamamen doğal bir vücut losyonudur. Tüm malzemeleri bir kaba koyun ve pürüzsüz bir karışım elde edilene kadar bir el mikseri ile karıştırın. Bir cam kavanoz içine saklayın ve sadece 3 dakika içinde güzel ev yapımı losyonun tadını çıkarın. Bu, herkesin yapabileceği gerçekten kolay bir tariftir mutlaka deneyin!

Kuru Ciltler Için Nemlendirici Doğal Maske Tarifleri

Ev Yapımı Nemlendirici Exfoliant Maske

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir