Kilo Vermeye Yardımcı 7 Sağlıklı BesinKilo Vermeye Yardımcı 7 Sağlıklı Besin

Kilo vermek bazen güç olabilir. Kilo vermek için tüketilen besinlerdeki kalori miktarına dikkat edilmeli ve spor yapılmalıdır. 

Yediklerinizi biraz değiştirerek tok tutan ve metabolizmayı çalıştıran kolaylıkla bulabileceğiniz bazı besinler var. Gelin bu besinlere bir göz atalım.

Kilo Vermeye Yardımcı Ve Tok Tutan Besinler Nelerdir?

Elma

Elma düşük kalorilidir ve zengin bir lif kaynağıdır, bu da mideniz daha uzun süre tok tutar ve aşırı yemenizi önler. Ayrıca, elmada bulunan antioksidanlar depoladığınız yağdan kurtulmanız için gerekli olan metabolizmanızı artırır.
Elmalar ayrıca B-kompleks vitaminleri, C vitamini, potasyum, kalsiyum ve fosfor içeren diğer önemli besinleri de içerir. Ayrıca, yağ veya kolesterol içermezler ve kalorileri düşüktür.
Eğer yemek aralarında acıkmış hissedersen bir elma yiyin.

Ton balığı konservesi

Sadece 1 kutu ton balığı yaklaşık 28 g protein, 120 kalori içerir. Bu, konserve orkinosları yalın bir protein kaynağıdır.

Yeşil Çay

Yeşil çay, araştırmalara göre, besleyici faydaları yüksek maliyeti düşük bir içecektir.

Yeşil çay, güçlü antioksidan olarak işlev gören kateşinler ve flavonoidler gibi polifenoller içerir. Ayrıca, endişeyi azaltmada ve beyin işlevini geliştirmede yardımcı olabilen L-theanine amino asidi içerir.

Bazı çalışmalarda, yeşil çayın metabolizmayı arttırdığı ve kişilerin yağ yakmasına yardımcı olduğu bildirildi.

Yoğurt

Yoğurt mutlaka her evde bulunan bir besin maddesidir. Yoğurt, bağırsağınızın işleyişini iyileştirmekte yardımcı olabilecek probiyotik bakterileri içerir.

Kan şekeri düzeylerini sabit tutarak açlıktan kurtarır. Yoğurtta yüksek miktarda bulunan kalsiyum, kilo verme sürecini de desteklemektedir. Yoğurttaki protein içeriği açlığın azalmasına neden olmaktadır .

2003 yılında yapılan bir  bir araştırmada, günde 3 porsiyon yoğurt tüketmenin yağ kaybını artıracağını bildirdi.

Baklagiller

Nohut, fasulye, mercimek gibi baklagilleri çorba, salatalarda kullanabilirsiniz. Bu hem bol miktarda karbonhidrat ve protein sağlar. Ancak dikkatli olun, besin değeri seçtiğiniz baklagiller çeşidine göre değişir.

Yulaf ezmesi

Yulaf ezmesi, çok pahalı olmayan tokluk hissi verir ve kalp de sağlıklıdır. Ancak unutmayın, eklediğiniz şeker veya meyvelere dikkat etmelisiniz. Ayrıca, yulaf ezmesine şeker eklemek yerine bal eklemeyi deneyebilir ya da narenciye veya tarçın gibi baharat ekleyip tadına bakabilirsiniz.

Tatlı Patatesler

Tatlı patateslerin sağlığa harika yararları vardır. Bunlar vitamin B6’nın yaklaşık% 15’ini, günlük olarak önerilen A vitamini alımının % 37’sini içerirler ve lif ve potasyum yüklüdürler. Ayrıca, tatlı patatesler manganez, vitamin C, pantotenik asit, bakır, B1 vitamini, B2 vitamini, niasin ve fosfor içerir.

Tatlı patates size kilo vermede yardımcı olabilir. Tatlı patates besleyici olduğu için daha tok hissetmenize yardımcı olabilmektedir.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir