Saçları Düzleştirmek İçin Doğal ÇözümlerSaçları Düzleştirmek İçin Doğal Çözümler

Bayanların en çok tercih ettiği saç stili düz saçlardır. Düz saç basit, şık ve son derece şık bir görünür. Kıvırcık ve kabaran saçları düzleştirmek için kullanılan şekillendirici ürünler saçınızın sağlığına zararlı olabilir. Saçınızı düzeltmek için doğal yöntemleri kullanabilirsiniz.

Evde Saçınızı Doğal Yollar İle Nasıl Düzleştirilebilir?

Hindistan Cevizi Sütü ve Limon Suyu

Limon suyu saçlarınızı düzeltmeye yardımcı olur. Hindistan cevizi sütü ile birlikte, saç derinize bir C vitamini takviyesi verirken saçınızı düzleştirir.

1/4 çay fincanı Hindistan Cevizi Sütü
1 yemek kaşığı limon suyu

Hindistan cevizi sütü ve limon suyu birleştirin ve iyice karıştırın. Karışımı bir gece boyunca soğutun. Sabah, karışımı saçınıza, köklerden uçlara uygulayın. Yaklaşık 30 dakika boyunca bırakın. Soğuk su ve sülfat içermeyen bir şampuanla yıkayın. Haftada bir kere uygulayın.,

Yumurta ve Zeytinyağı

Yumurta, zeytinyağı mükemmel bir karışımdır. Saçlarınızı besler ve düzleştirmeye yardımcı olan proteinlerle doludur. Bu maddeleri birleştirmek size yumuşak, kıvrılmayan saçlar kazandıracaktır.

2 Bütün Yumurta
3 yemek kaşığı Zeytinyağı

Malzemeleri bir araya getirinceye kadar birlikte çırpın. Karışımı saçınıza uygulayın. Karışımı yaklaşık bir saat açık tutun. Saçlarınızı ılık su ve sülfat içermeyen şampuanla yıkayın. Haftada bir uygulayın.

Süt Ve Bal

Sütteki proteinler saçlarınızı besler ve güçlendirirken, bal da nemi kapatmaya yardımcı olan yumuşatıcı olarak işlev görür ve kıvrımı daha da kontrol eder. Bu karışım saçlarınızı yumuşak ve pırıl pırıl hale getirmeye yardımcı olacaktır.

1/4 çay fincanı Süt
2 yemek kaşığı bal

İyice özleşene kadar süt ve balı karıştırın. Bu karışımı saçınız tamamen kapanıncaya kadar saçınıza uygulayın.
Karışımı yaklaşık 2 saat tutun. Saçınızı soğuk su ve sülfat içermeyen bir şampuanla yıkayın. Haftada bir uygulayın.

Süt Spreyi

Sütteki proteinler saçlarınızı güçlendirir, saç dökülmesini kontrol eder ve saçlarınızın düzleşmesine yardımcı olur.

1/4 çay fincan Süt
Sprey şişesi

Sütü sprey şişesine boşaltın. Saçlarınız iyice nemlenen kadar saçlarınıza püskürtün. Sütü saçınızda yaklaşık 30 dakika bırakın. Soğuk su ile yıkayın. Haftada 1-2 defa uygulayabilirsiniz.

Dalgalı Saçları Düzleştiren Maske

Sağlıklı Saçlar İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir