Doğurganlığı Arttıran Baharatlar Ve OtlarDoğurganlığı Arttıran Baharatlar Ve Otlar

Günümüzde yeme alışkanlıkları kadınların doğurganlığını da etkilemektedir. Fast food gıdalar ve genetiği ile oynanmış yiyecekler.

Beslenme programınıza daha fazla doğurgan gıdalar eklemeye çalışmalısınız. Doğurganlığı artırmak için yeme alışkanlıklarınızda değişiklikler yapın.

Diyetinize lezzet katmak için ve doğurganlık seviyenizi arttırmak için bu bitki ve baharatları eklemelisiniz.

Stres, yaş, beslenme gibi hamile kalmayı etkileyen birçok faktör vardır. Günümüzde sekiz çiftten biri infertilite (kısırlık) ile mücadele ediyor.

İster önümüzdeki yıl, isterse bundan beş yıl sonra hamile kalmayı düşünüyorsanız da, gebelik şansınızı artırmak ve sağlıklı ve mutlu bir bebek sahibi olmak için diyetinizi mümkün olduğunca temiz ve besleyici olarak tutmanız önemlidir. Gebelik oluşmadan çok önce sağlıklı beslenmenin  hayati bir rol oynadığını bilin.

Gebe kalmak  için neler yenmeli ?

Hamile Kalmak İçin Bitki ve Baharatlar

Omega 3

Omega3,  hormon düzeylerini desteklemeye yardımcı olur. Balıklar, kaliteli balık yağı takviyeleri, chia tohumları, keten tohumları, ceviz güçlü omega-3 yağ asitleri için harika kaynaklardır.  Günlük  omega 3 alımınızı artırmak için  bunları  beslenme listenize ekleyebilirsiniz.

Kuşkonmaz

Kuşkonmaz, kadınlarda doğurganlığı artırmak için en iyi otlardan biridir. 40 yaş üzerindeki doğurganlığın iyileştirilmesine yardımcı olan bir acayip ot gibi davranır.

Bu bitkinin kökleri geleneksel olarak kadın üreme hormonunul dengeleyici olarak kullanılır. Ayrıca, kuşkonmaz, anne sütünün artmasına teşvik etmek içinde kullanılır. Bitki, uzun süreli kullanım ile rapor edilen hiçbir toksik yan etki olmadan genel doğurganlığın iyileştirilmesine yardımcı olduğu bilinmektedir.

♥ Yumurtalı Kuşkonmaz Tarifi

Tarçın

Tarçın, yumurtalık fonksiyonu işleyişine yardımcı olabilir, bu nedenle infertilite ile mücadelede etkili olabilir.

1 çay kaşığı tarçın tozu 1 fincan sıcak suya ekleyin.  Bunu birkaç ay boyunca günde en az bir kez tüketin.

Kırmızı Ahududu Yaprağı

Kırmızı ahududu yaprağı, gebelik sırasında bile alınabilen, iyi bilinen bir doğurganlık bitkisidir. Mineraller, özellikle de demir, kalsiyum, potasyum ve fosfor doludur. Ayrıca, uterusun doğum için hazırlanmasına yardımcı olan, mükemmel bir rahim tonlamasıdır. Bu bitkide bulunan taninler de sindirim sistemini desteklemeye yardımcı olurlar.

Zerdeçal

Zerdeçal inanılmaz anti-inflamatuar faydaları ile bilinir. Üreme organlarının rutubetini azaltmaya yardımcı olabilir ve bu da gebe kalmak için ideal bir ortam hazırlar.  Miyomlar, yumurtalık kistleri ve adet öncesi ağrıları da dahil olmak üzere doğurganlık sağlığı için yararlı olabileceğini göstermektedir.

Isırgan Otu

Bu bitki şaşırtıcı bir uterin toniktir. Ayrıca, böbrek ve adrenallerin sağlığını desteklemeye yardımcı olan bir ton mineral içerir. Hamilelik öncesinde, sırasında ve sonrasında çay olarak içilebilir.

♥Isırgan Otu Ve Faydaları

Ayçiçeği Tohumları 

Çinko bakımından zengin bu tohumlar, vücudunuzun, östrojen ve progesteronu daha etkili bir şekilde kullanmasına yardımcı olur; bu da, sağlıklı bir menstrüel döngüsü ve yumurtlamayı  sağlar. Bu mükemmel tohumlar yumurta kalitesini desteklemeye yardımcı olabilecek DNA üretiminde de yardımcı olabilir.

Karahindiba 

Karahindiba, karaciğerin detoksifikasyonu için idealdir ve kalsiyum, magnezyum ve C vitamini ile yüklüdür. Detoksifikasyon doğurganlık için gereklidir çünkü karaciğere daha iyi metabolize olan hormonlarda yardımcı olur ve vücuda aşırı toksisitenin giderilmesi sağlanır. Antioksidanlar, mineraller ve vitaminler ile dolu, bu mucizevi bitki, yalnızca genel sağlığınızı iyileştirmekle kalmaz aynı zamanda sağlıklı bir bebek ve rahat bir hamilelik şansınızı da arttırır.

♥Yumurtalı Karahindiba Kavurması

İlginizi Çekecek İlgili Makaleler…

Hamile Kalmadan Önce Yapılması Gereken Şeyler
Hamilelik Döneminde Su İçmenin Önemi
Kadınlar İçin Gerekli 13 Vitamin Nelerdir

2 Yorum

  1. Ayşin 30 Aralık 2017 Alıntıla
    • Betül ÖzYönetici 31 Aralık 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir