Derin Sivilce İzleri Nasıl Yok EdilirDerin Sivilce İzleri Nasıl Yok Edilir

Sivilceler,  kötü beslenme, dehidrasyon (Su kaybı), hormon bozuklukları, ergenlik, menstruasyon ve hatta bazı kozmetik ürünleri ve temizlik ürünlerinden dolayı cildin herhangi bir noktasında ortaya çıkabilir.

Sivilceler; yüz haricinde sırt, boyun, kol ve göğüs gibi vücudun diğer yerlerinde de çıkabilir. Kadınlar yaşamlarının farklı evrelerinde akne ile karşılaşabilirler.  Örneğin, bir kadının gebelik süresinde  akne ile karşılaşması çok yaygındır.

Akne geçebilir, ancak sivilceler oynanırsa yara izi bırakabilir. Bu izleri kaldırmak için yapılan tıbbi prosedürlere ek olarak, oldukça etkili olabilen ve evde daha az pahalı olan çeşitli ilaçlar vardır.

Derin Sivilce İzleri Nasıl Geçer? Sivilce İzlerinden Nasıl Kurtulurum?

Derin Sivilce İzlerine Karşı E  Vitamini

En iyi sonuç için  E vitamini kapsülleri kullanın.Derin bir yara izi içerisinde pigmenti hafifletmenin en etkili yollarından biri, E vitamini uygulamaktır. Sadece E vitamini cildin görünümünü iyileştirir, antioksidan özellikleriyle de serbest radikallerle savaşır. E vitamini kapsülleri kremlerden daha etkilidir.

Yatmadan önce, bir kapsülü kırın veya bir toplu iğne ile delin ve az miktarda parmağınızı sıkın. Etkilenen bölgeye günde bir kez uygulayın. Gece yaparak yağın cildin daha derin katmanlarına nüfuz etmesine izin verir.

Sivilce İzlerine Zeytinyağı

Zeytinyağını doğrudan yatmadan önce cilde uygulayın. Zeytinyağı derinin derinliklerine nüfuz ederek yara izlerini onarır ve doğal nemi ve elastikiyeti geri kazandıracaktır.

Akne izleri cildin doğal yumuşaklığını ve elastikiyetini kaybetmesine neden olabilir. Yüzünüzde kuru lekeler görebilirsiniz. Cildinizin güzelliğini yeniden canlandırmak ve yaralı alanları onarmak için, yatmadan önce her gün etkilenen bölgeye zeytinyağı uygulayın. Zeytinyağındaki nemlendirici besinler deriyi nemlendirecek, cildin dokusunu yumuşatacak ve iyileşme sürecini hızlandıracak şekilde nüfuz edecektir.

Sivilce İzlerine Limon  suyu

Akne arkasında kalan izleri hafifletmek için taze limon suyu uygulayın.
İnce çizgileri hafifletmenin, iltihaplanmayı azaltmanın ve akne izlerinin kızarıklığını hafifletmenin başka bir yolu, narenciye özütleri uygulamaktır. Kireç ve limon suyu ciltte melanin üretimini durduran sitrik asit içerir. C Vitamini serumları da mevcuttur, ancak pahalı olduklarından ve havaya maruz kaldıklarında etkinliklerini kaybederler. Doğrudan cilde uygulanan ve sonra durulanan taze meyve özütü sivilce izlerini hafifletmenin en iyi yoludur.

Aşağıdaki maskeyi de uygulayarak derin sivilce izlerinden kurtulabilirsiniz…

Sivilce İzlerini Yok Eden Ballı Süt Maskesi
Aknelere Karşı Yeşil Çay Ve Limonlu Yüz Maskesi
Bal Ve Limon İle Siyah Noktalara Elveda
Limon İle Gelen Cilt Güzelliği

2 Yorum

  1. merve sunay 24 Aralık 2017 Alıntıla
    • Betül ÖzYönetici 24 Aralık 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir