Kırışıklıklara Muz MaskesiKırışıklıklara Muz Maskesi

Hepimiz yumuşak kusursuz cilt ile doğarız ancak yıllar geçtikçe  yaşlanmanın etkisi ile cilt elastikiyetini kaybeder ve kırışıklıkları geliştirir.

Yaşlanmanın ilk işaretleri  alnınızda, gözlerinizin ve dudakların çevresinde ince çizgiler ve kırışıklıklardır.

Aynı zamanda yüz kas kasları kullanma alışkanlığına sahip insanlar da çok ince çizgiler geliştiriyorlar. Piyasada kırışıklıkları önleme veya tedavi etmeye yardımcı ürünler bulunmaktadır. Ancak muzlu yüz maskesi en iyi sonuçlarını veren doğal bir maskedir.

İlk önce muzun cilt için faydalarına bir göz atalım. 

Muzun Cilt İçin Faydaları Nelerdir? 

Muz, gözleri, dudakları ve kuruluk eğilimli alanları ve kırışıklıkların daha da şiddetlenmesini önlemek için gerekli olan ince çizgileri hidrat eden nemlendirme özelliklerine sahiptir.

Muz, cildinizin esnekliğini arttırır ve gerer ve yumuşak tutar.

Muz yüz maskesinin düzenli kullanılması, yaşlanmayı geciktirmeye yardımcı olur ve kırışıklıkların azaltılmasına yardımcı olur.
Muz cildi nemlendirir ve kırışıklıkları azaltmaya ve önlemeye yardımcı olan A ve E vitaminini içerir.

Kırışıklık Önleyici Muz Maskeleri:

½ tane orta boy bir muz alıp topaklar olmadığından emin olana kadar ezin. 1 tatlı kaşığı tatlı badem yağı ve 1 çorba kaşığı yoğurt ilave edin. Malzemeleri iyice karıştırın ve göz bölgesi dahil olmak üzere temizlenmiş yüzeye uygulayın. 15 dakika sonra yıkayın. Bu maskeyi hemen hemen her gün banyo yapmadan önce veya yatmadan önce kullanabilirsiniz.

½ tane orta boy bir muz alıp topaklar olmadığından emin olana kadar ezin. 3 çorba kaşığı krema veya süt ekleyin ve küçük çatalla çırpın. Malzemeleri iyice karıştırın ve göz bölgesi dahil olmak üzere temizlenmiş yüzeye uygulayın. 15 dakika sonra yıkayın. Bu maskeyi hemen hemen her gün banyo yapmadan önce veya yatmadan önce kullanabilirsiniz!

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir