Doğal Yollar İle Saç Rengi Nasıl AçılırDoğal Yollar İle Saç Rengi Nasıl Açılır

Biz kadınlar yıllardır saç rengimizi açmak için kuaförlerde veya evde kimyasallar içeren boyalar ile saç rengimizi açtırıyoruz.

Muhteşem doğallıkta hiç kimyasal içermeyen ve hiç masraf yapmadan evinizde de rahatça bulabileceğiniz ürünlerle isteğiniz saç tonunu kolayca açabilirsiniz.

İşte saç renginizi doğal olarak açan 10 harika yol!

Papatya Çayı

Papatya çayı, saçın aydınlatılması konusunda en iyisidir. Papatya, saç rengini açan ve besleyen doğal saç aydınlatıcıdır.

Hazırlanışı:

3 su bardağı su kaynatın ve bir fincana dökün. 3-4 papatya çayı poşeti veya 3-4 çorba kaşığı kurutulmuş papatya yaklaşık 30 dakika ağzı kapalı kaynatın. Çayı soğutup sprey şişesine veya bir kupa içine boşaltın. Papatya çayı son bir saç durulama sıvısı olarak kullanın ve su ile yıkamayın.

Limon Çayı

Limon kabuğu çayı, güneş ışığına maruz kaldığında saç dökülmesi özelliklerine sahiptir.

Hazırlanışı:

4-5 limonu sıkın. 3 su bardağı su kaynatın ve bir fincana dökün ve limon kabuğunu ekleyin 15 dakika kadar bırakın. Süzüp soğuduktan sonra limon suyunu ilave edin. Limon çayı hazır.

Şampuanlama  işlemi bittikten sonra saç durulaması için limon çayı kullanın. Yıkamayınız. Ayrıca plaja gitmeden önce saçlarına limon çayı püskürtebilirsiniz.

Ballı Tarçın Çayı

Koyu veya siyah saçlarınız varsa, tarçın çayı saçınıza kahverengi bir renk katarak hafifletebilir. Tarçın ve balın ağartıcı özellikleri vardır ve tarçın ile balın kombinasyonu saçları aydınlatmada çok iyidir.

Hazırlanışı:

Bu çayı yapmak için, 3 su bardağı suya, 3 yemek kaşığı tarçın tozu ilave edin. 15 dakika kaynatın ve  biraz soğumaya bırakın. Ilıdıktan sonra süzüp 2 çorba kaşığı organik bal ekleyin. Bal çözülene kadar karıştırın.

Bu çayı saç durulaması olarak kullanın. 5 dakika çayınızda beklettikten sonra durulayın. Daha iyi sonuçlar almak için bal ekleyip durulayın. Saçınızı her yıkadığınızda bunu tekrarlayın.

2 Yorum

  1. Suna Kerim 25 Aralık 2017 Alıntıla
    • Betül ÖzYönetici 25 Aralık 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir