Yumuşacık Eller İçin Şeker Ve YağYumuşacık Eller İçin Şeker Ve Yağ

Yazın veya kışın ellerimiz yıpranır.  Kullanılan kimyasallar, değişen hava koşulları ellerimizi yıpratıyor.

Pullanmış ve kuru ellerin sebebi, cilt bakımı eksikliği,  sıcak su kullanımı, koruyucu eldiven giymeden yapılan temizlikler yaygın bir sorunlardır.

Saçlarınız, cildiniz ve dişleriniz nasıl bakıma ihtiyaç duyarsa, ellerinizin de bakıma ihtiyacı vardır.  Mutfağınızdaki doğal malzemelerle ile yumuşacık ve bakımlı ellere kavuşabilirsiniz. Şeker ve yağ kullanarak süper yumuşak elleri nasıl elde edebilirsiniz?

Yumuşacık Eller İçin Yağlar Ve Faydaları 

Badem yağı, zeytinyağı, hindistancevizi yağı gibi doğal yağlar, cilde nüfuz edici ve nemlendirici özelliklere sahiptir! İçerisinden cilde ışıltı katan cilt hücresini besleyen yağ asitleri içerirler. Ayrıca, bu yağların tamamı doğaldır, ticari ürünler gibi toksik bileşiklerden arındırılmış ve en hassas ciltler için bile güvenlidir!

Yumuşacık Eller İçin Şekerin Faydası

Kahverengi şeker veya beyaz şeker, cilt katmanını nazikçe pul pul dökerek ölü deriyi çıkarır. Bu, yeni deriyi açığa çıkarır ve  gözenekleri açar.  Ayrıca şeker glikolik asit bakımından zengin olup cildiniz için de uygundur.

Şeker Ve Yağ İle Yumuşacık Ellere Nasıl Kavuşurum?

Bir kasede, 1 – 2  yemek kaşığı ezilmiş kahverengi şeker veya beyaz şeker ekleyin. Bal ve tatlı badem yağını ekleyin. Bu kalın macunu yapın ve ellerinizi ovun. Bunun için bir kesede kullanabilirsiniz. Tatlı badem yağı yoksa, zeytin yağı da kullanabilirsiniz.Hindistan cevizi yağı ile nemlendirin.

El bakımı ile ilgili makaleler…

Limon İle Doğal El Kremi
Hindistan Cevizi Yağı Mucizesi

2 Yorum

  1. Demet Sarı 17 Aralık 2017 Alıntıla
    • Betül ÖzYönetici 17 Aralık 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir