Sivilce İzlerini Yok Eden Ballı Süt Maskesi



Sivilce İzlerini Yok Eden Ballı Süt  Maskesi

Sivilceler özellikle yağlı cildi ve hormonal bozukluğu olanlar için büyük sorundur. Sivilce izleri, sivilceler kadar can sıkıcıdır. Sivilce (Akne ) izlerinden nasıl kurtulursunuz?

Sivilce (Akne); diyet, yaşam tarzı ve yüzünüzü günlük olarak temizlemek için kullandığınız ürünler gibi sayısız faktörlerden kaynaklanabilir. Sivilceler sadece  gençleri etkilemez. 30’lu ya da 40’lı yaşlardaki yetişkinleri de etkiler.

Derin sivilce izlerinden bıktınız mı?  Bu sivilce  izlerini hafifletmenize ve aynı zamanda sağlıklı parlak cildi elde etmenize yardımcı olabilecek evde yapabileceğiniz pratik çözümler var.

Sivilce İzi Nedir?

Sivilce izleri, sivilcenin kurumasından sonra gelişen lekelerdir. Bu yara izleri genellikle, siyah nokta atıldıktan sonra ciltte artan melanin üretiminden kaynaklanır. Bazı izler sadece renk değişikliğine neden olurken, bazıları ciltte çukurlaşmaya sebep olurlar.

Sivilce izleri gerçekten ciddi bir durum olarak düşünülmese de, bazı kişiler  için ciddi duygusal hasara neden olabilir. Neyse ki, ciltteki koyu renk pigmentasyonunu azaltacak ve cildinize sağlıklı bir parlaklık kazandıran çözümler var..

Sivilce – Akne izlerini en aza indirecek basit ev ilaçlarından biri de Ballı Süt Maskesidir.

Sivilce İzleri İçin Ballı Süt Maskesi Nasıl Hazırlanır? Akne İzleri İçin Ballı Süt Maskesi Nasıl Uygulanır?

Süt ve bal cilt bakımında sıkça kullanılan iki besin maddesidir. Bal ve süt ile hazırlayacağız bu maske cildinizi aydınlatacak ve güçlü bir peeling olacaktır.

Ballı Süt maskesi için yapmanız gereken sadece eşit miktarda süt ve balı macunlaşana kadar karıştırın.  Karışımı etkilenen bölgeye doğrudan uygulayın ve 5 – 10 dakika bekleyin. Cildinizden maskeyi arındırmak için sıcak bir bez  ile durulayın (silin). Derin izler için en az 20 dakika bekletin ve bu maskeyi en az haftada iki kez yapın.

Diğer sivilce ile ilgili makalelerimiz…

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Gülsuyu
Sivilceler Ve Cilt Lekelerine Karşı Pirinç Maskesi
Sivilceler Ve İnce Çizikler İçin Ev Yapımı Bitkisel Doğal Çözüm
Cilt Lekeleri Ve Sivilceler Nasıl Yok Edilir

2 Yorum

  1. Sevim 17 Aralık 2017 Alıntıla
    • Betül ÖzYönetici 17 Aralık 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir