Yüzdeki Tüylerden Kurtulmanın 5 Doğal Yolu

Yüzdeki Tüylerden Nasıl Kurtulurum

Her kadın yüzünün güzel, yumuşak ve pürüzsüz görünmesini ve yüz kılları olmamasını ister. Yüz tüylerinin büyümesi doğaldır.

Boyunda, çenede, üst dudaklarda, yanaklarda veya alında oluşan tüylenme  kişinin kendine özgü güvenini etkiler.

Kadınların yılladır şikayetçi olduğu yüzdeki kılların aşırı büyümesinin nedeni vücudun hormonal düzeylerindeki değişiklikler, adet düzensizliği, bazı ilaçlar ve gebelik sırasındaki hormonal değişikliklerdir.

İstenmeyen Tüylerden Nasıl Kurtulunur?

Tıraş, lazer tedavisi ve yüz kıllarının ağda ile alınması gibi yöntemler bulunmasına rağmen, ağrılı, zaman alıcı ve cilde zarar verebilir.

Evde yapılan tedaviler yüz tüylerini kolayca yok eden ve  yan etkileri göstermeyen en iyi yöntemlerdir.

Yüz  tüylerini yok etme yöntemleri doğal olduğu için sonuçlar hemen alınmayacaktır. Bu karışımlar istenen bölgeye haftada 2-3 kez ve  1-2 ay süreyle uygulanmalıdır. Doğal epilasyon yönteminde sabır,  anahtardır.
Tüylerin zamanla daha inceliğini ve azaldığını göreceksiniz. Sonunda tamamen kaybolacaklar.

 İstenmeyen Tüylerden Nasıl Kurtulurum?

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak İçin Doğal Çözümler.

İstenmeyen Tüylere Limon ve Beyaz Şeker

Limon, doğal ağartma özellikleri ile bilinirken, şeker tüylerin dökülmesini sağlayacak.

Uygulanışı:

İki çay kaşığı şeker ve 1 limon suyu ile karıştırın. Özellikle üst dudağa veya gerekli yerlere uygulayın ve 15-30 dakika bekletin. Soğuk su ile durulayın, kuruduktan sonra bir nemlendirici sürün. Haftada 2-3 kez tekrarlayın.

İstenmeyen Tüylere  Zerdeçal ve Süt

Limon gibi zerdeçalda doğal ağartma maddesidir; süt ise nemlendirici ve temizleyici özelliklere sahiptir.

Uygulanışı:

2 yemek kaşığı zerdeçal ve 2 yemek kaşığı süt karıştırın ve istenen bölgeye uygulayın. Kurumaya bırakın ve ılık su ile durulayın. Haftada 2-3 kez tekrarlayın.

İstenmeyen Tüylere Papatya Çayı ve Şeker

Papatya çayı binlerce yıldır istenmeyen yüz tüylerini temizlemek için kullanılmıştır.

Uygulanışı:

İki poşet papatya çayını demleyin ve 2 çay kaşığı şeker ekleyin. Serinledikten sonra istenen bölgeye bir pamuklu çubuk veya makyaj pamuğu kullanarak uygulayınız. 30 dakika bekletin ve durulayın. Haftada 1-2 kez tekrarlayın.

İstenmeyen Tüylere Kayısı ve Bal

Kayısı, vitamin ve mineral bakımından zengindir ve likopenin zengin konsantrasyonlarına sahip bir meyvedir. Yüz tüylerinin alınmasında çok etkili olduğu bulunmuştur. Kayısı, yüzü temizlemenin yanı sıra yüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulmaya yardımcı olacak mükemmel bir yüz bakımı yapmak için bal karıştırılmalıdır.
Bal, cildinizi yumuşatma özelliğine sahiptir.

Uygulanışı:

Yarım fincan kuru kayısı blender ile ezilir. Çok sert olmadığından emin olun. İçine tatlı kaşığı balı ekleyin ve iyice karıştırın. Bu karışımı yüzünüze uygulayın ve yaklaşık 5-10 dakika kadar bekletin. Karışımı dairesel hareketle nazikçe fırçalamaya başlayın ve yaklaşık 15-20 dakika fırçalamaya dikkat edin. Yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Yüz tüylerinde etkili olması için bu işlemi haftada 2 – 3  kez tekrarlayın.

İstenmeyen Tüylere Yumurta Ve Mısır Unu

Yumurta beyazı istenmeyen yüz tüylerini gidermeye yardımcı olacak çok iyi bir üründür. Yumurta beyazı ve mısır unu ile hazırlayacağınız bu maske biraz acı verici olacaktır.

Uygulanışı:

Cam bir kaba bir yumurtanın beyazını, 1 çorba kaşığı şekeri ve 1 çorba kaşığı mısır ununu alın. İyice çırparak macun kıvamına getirin. Bu macunu istenmeyen kılların bulunduğu yüz kısmına uygulayın ya da yüzünüzün tamamında yüz maskesi olarak uygulayın. Yüzünüzde kurusun. Yumurta beyazı kuruyunca, yüzünüzü örten ince bir yüz maskesi olacak. Maskeyi elinizle sıkıca tutup çekmelisiniz ve böylece istenmeyen tüyler çıkmış olacak.

 

Yüzdeki İstenmeyen Tüylere Doğal Çözüm

İstenmeyen Tüylere Mercimekli Patates Maskesi

Yüzdeki Tüyleri Tamamen Yok Eden Maske

2 Yorum

  1. Hazal 29 Kasım 2017 Alıntıla
    • Betül ÖzYönetici 29 Kasım 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir