Göğüs Tıkanıklığı İçin Buhar Tedavisi

Göğüs Tıkanıklığı İçin Buhar Tedavisi

Göğüs tıkanıklığından doğal tedaviler ile kurtulmak için, verimli ve çarpıcı sonuçlar veren bazı harika doğal ilaçlar.

Göğüs tıkanıklığı, rahat nefes almayı engelleyen bir rahatsızlıktır. Göğüs tıkanıklığı ciddiye alınması gereken bir sağlık sorunudur.

Göğüs Tıkanıklığı Nedir?  Göğüs Tıkanıklığı Neden Olur? Göğüs Tıkanıklığı  Belirtileri Nelerdir?

Göğüs tıkanıklığı solunum güçlüğüne neden olur ve alt solunum yollarının iltihaplanmasına bağlı olarak ortaya çıkar. Akciğerlerde mukus ve sıvı birikimine neden olur.
Solunum yollarını hizaya getiren mukus zarları aşırı aktif olduğunda, göğüs tıkanıklığına yol açar.

Bakteri, toz veya virüsle nefes aldığınızda, mukoza hücreleri tahriş olur ve iltihaplanır. Mukozal hücrelerin iltihabı günlük aktivitelerde bozulmaya neden olur. Baş ağrısı, göğüs tıkanıklığı ve tıkalı burun ile sonuçlanır.

Göğüs tıkanıklığı göğüs sıkışması ve ağrı gibi rahatsızlıklara neden olur. Zor nefes almaya ve huzurlu bir uykuyu engeller.

Göğüs Tıkanıklığı Belirtileri:

Burun akıntısı, hırıltılı solunum, ağır horlama, nefes darlığı ve baş dönmesi sayılabilir.

Göğüs Tıkanıklığı İçin Doğal Buhar Banyoları 

Göğüs tıkanıklığı için uygulayacağınız bu buhar banyoları doğal uçucu yağlar , sirke ve sarımsak kullanarak hazırlanmaktadır. 

1 . Uçucu Yağ Buharı

Okaliptüs yağı, antibakteriyel ve analjezik özelliklere sahiptir ve bu da göğüs tıkanıklığını azaltmaya yardımcı olur. Okaliptüs yağı veya nane yağının buharının teneffüsü, alerjiden kaynaklanan göğüs tıkanıklığının giderilmesinde yardımcı olur. Buharın teneffüs edilmesi mukusu gevşetir ve rahatlama sağlar.Göğüs tıkanıklığını kolayca tedavi etmek için bu buhar banyosunu deneyin.

İhtiyacımız olan malzemeler:

2-3 damla Okaliptüs yağı veya nane yağı
Bir havlu
Derin bir kase
1 Büyük bardak Su

Hazırlanışı:

Büyük bir kap alın ve kabarcıklar çıkıncaya kadar içindeki suyu kaynatın. Okaliptüs yağı veya nane yağı 2 -3 damla ekleyin. Bir havlu alın ve başınızı havluyla örterek kasenin üzerine eğin. Buharı olabildiğince soluyun.

2.  Sirke Buharı

İhtiyacımız olan malzemeler:

2 yemek kaşığı Sirke
1 Büyük bardak Su
Derin bir kase

Hazırlanışı:

Bir kaba 1 bardak suyu alın ve  2 yemek kaşığı sirke ekleyin.Düşük alev içinde kaynatın.Kaynama başladığında sirke buharı teneffüs edin. Göğüs tıkanıklığından büyük rahatlama sağlayacaktır.

3. Sarımsaklı Buhar Banyosu

Soğuğa bağlı olarak göğüste tıkanıklık, antifungal ve antibakteriyel özelliklere sahip olduğu için birkaç diş sarımsağı tüketerek iyileşebilir.

İhtiyacımız olan malzemeler:

1 fincan Su
4-5 Diş Sarımsak

Hazırlanışı:

Sarımsakları kesip bir bardak suya koyun. Suyu düşük alevle kaynatın ve su kaynama noktasına geldiğinde buharı teneffüs edin. Göğsünden tıkanıklığından kurtulmak için bu işlemi birkaç kez tekrarlayın.

Bu konu da ilginizi çekebilir…

Göğüs Tıkanıklığı İçin Evde Doğal Tedaviler

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir