Pirinç Suyunun Saçlara Faydası

Pirinç Suyunun Saçlara Faydası

Araştırmalar, pirinç suyunda bulunan bir bileşen olan inositolün hasar görmüş saçlara nüfuz edebildiğini ve bu nedenle içten dışa doğru onarabileceğini dile getiriyorlar.

İnositol, pirinç suyu durulandıktan sonra da saçta kalır, bir kalkan gibi davranır ve saçlarınızı hasarlardan korur. Pirinç suyu ayrıca saç köklerini güçlendiren, saç hacmini arttıran ve saçınızı parlak ve pürüzsüz hale getiren amino asitler içerir.

Pirinç suyu saçlarınız için mükemmeldir. Güvenli, doğal ve hiçbir yan etkisi yoktur. Saçınızın durumunu sağlıklı bir şekilde geliştirir.

Pirinç Suyunun Saçlara Yararları Nelerdir? 

Pirinç Suyu İle Saç Bakımı

Saçların Uzaması

Pirinç suyu, saç büyümesine yardımcı olan E, C ve B vitaminlerini içerir . Büyüyen saçlar için pirinç suyunu kullanmanın en iyi yolu, yıkandıktan sonra saçınızı onunla durulamaktır. Sonuçları görmek için haftada en az 2 kez bu işlemin yapılması gerekiyor.

Saç Kırıkları

Saç kırıklarımı önlemek için proteine ​​ihtiyacı vardır ve pirinç suyu bol miktarda protein içerir.

Kırılmış uçların başlıca sebepleri kirlilik ve yetersiz bakımdır, bu da saç sağlığında genel bir dejenerasyona neden olur. Pirinç suyunda bulunan amino asitler hasarın onarılmasında yardımcı olabilir.
Saç kırıklarını pirinç suyunda en az 15-20 dakika bekleyin.  Saçlarınızı yıkayın. Saçınızda düzelme görürsünüz.

Saç Durulama

Pirinç suyu mükemmel bir saç kremidir. Saç kremi yerine şampuanlamadan sonra saçlarınızı pirinç suyla durulamak  yapabileceğiniz en iyi şeydir. Saç dokusunu geliştirir ve hacmi arttırır. Aynı zamanda saçlarınızı yumuşatır,  düzleştirir. Pürüzsüzlük ve elastikiyet sağlar.Her şeyden önemlisi saçlarınızı güçlü ve sağlıklı tutar.
Ekstra beslenme için, lavanta, biberiye veya papatya gibi uçucu yağlardan birkaç damla ekleyebilirsiniz.

Pirinç suyunu saçınıza dökün.  Saçınıza ve saçlı derinize hafifçe masaj yapın. 4-5 dakika bekletin (veya vaktiniz varsa 20 dakikaya kadar).  Saçınızı düz suyla iyice durulayın. Haftayı haftada bir kez son durulama da kullanın.

Kepekleri Tedavi eder. 

Kepek saçlar için bir tehdittir. Pirinç suyu, kepeğe müdahale eder ve düzenli kullanıldığında, sorunu tamamen ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Bunun olması için düzenli olarak saçlarınızı pirinç suyu ile durulayın.

Saçları ipeksi ve parlak yapar.

Kim ipeksi ve parlak saçlar istemez ki? Hepimiz hayal ederiz.. Ve pirinç suyu bunun gerçekleşmesine neden olabilir. Tek yapmanız gereken pirinç suyunu bir saç maskesi olarak kullanmak, 20 dakika beklettikten sonra, şampuan ve saç kremi yıkamak. Pirinç suyu çözeltisine biraz gül suyu eklerseniz daha da iyi çalışır.

Biti Ortadan Kaldırır.

Ah, bit!  Endişelenmeyin, çünkü pirinç suyu kolayca onlarla mücadele edebilir. Pirinç suyundaki nişasta, hemen anında bitleri öldürür. Pirinç suyu sorunu çok fazla yayılmadan halleder.

Pirinç Suyu Ne Kadar Süre Dayanır? Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

Pirinç suyunu buzdolabında saklıyorsanız, 1 hafta kadar iyi kalacaktır. Kullanmadan önce sallayın.

Pirinç ile ilgili bakım önerileri… 

Pirinç Suyu Nasıl Hazırlanır? 
Sivilceler Ve Cilt Lekelerine Karşı Pirinç Maskesi

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir