Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Doğal Maske TarifleriKuru Ciltler için Nemlendirici Doğal Maske Tarifleri

Kuru cilt çok hassastır ve kırışıklıkların erken oluşmasına sebep olur. Doğal yüz maskeleri ile cildinizi kurumaya karşı koruyabilirsiniz.

Kuru ciltlerde pullanma, kırışıklık veya olan kırışıklıkların derinleşmesi ve cansız görünüm olur. Kuru cilt tipine sahipseniz, cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi düzenli olarak vermelisiniz.

Doğal maskeler ile cildinizi nemlendirebilir ve daha canlı bir cilde sahip olursunuz.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Doğal Maskeler

Kahverengi Şeker (Esmer Şeker)

Kahverengi şeker, normal şekerlerden daha yumuşak olduğu için hassas ciltler için doğal peeling olarak kullanılabilir. Bununla birlikte, aynı zamanda ölü cilt hücrelerini ovmak, sağlıklı, parlayan cilt için yeterince güçlüdür.

Kuru Ciltler İçin Esmer Şeker Ve Süt Maskesi

Bir kapta 2 çorba kaşığı kahverengi şekeri alın. Karışım biraz eriyene kadar damla damla süt ekleyin. Kuru cildinize hafifçe uygulayın ve 3-4 dakika boyunca masaj yapın. Kuruması için 10 dakika bekletin. Soğuk su ile yıkayın. Haftada 2-3 defa tekrar uygulayın.
Not: Ekstra nemlendirmek isterseniz, karışıma 1 çorba kaşığı bal karıştırın.

Yumurta Sarısı ve Bal

Yumurta sarısı, kuru, kaşıntılı ciltler için doğal olarak nemlendirici bir antiinflamatuardır. A, B2 ve B3 vitamini bakımından zengindir. Aynı zamanda cilt esnekliğini arttıran ve kuru cilt için erken yaşlanmayı yavaşlatan protein ve çinko içerir.

Kuru Ciltler İçin Yumurta Sarısı ve Bal Maskesi

Bir kaseye 1 yumurta sarısını, bir çorba kaşığı balı ve bir çorba kaşığı sütü ekleyin ve kalın bir macun haline getirin. Kuru cilde yavaşça kalın bir tabaka şeklinde uygulayın. 10-15 dakika boyunca kurumasına izin verin. Soğuk su ile yıkayın. Haftada iki kez tekrarlayın.

Kuru Ciltler İçin Maskeler Ve Tavsiyeler aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Süt Maskeleri
Kuru Ciltlere Öneriler
Sütlü Yoğurt Maskesi İle Kuru Ciltlere Elveda
Kuru Ciltlere Balkabağı Maskesi
Tüm Ciltler İçin Bakım

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir