Anne Olduktan Sonra Eşlerin Yaptıkları HatalarAnne Olduktan Sonra Eşlerin Yaptıkları Hatalar

Anne olmak bir nimettir. Ancak evliliğinizi düzenli tutmak zor olabilir. Gerçekçi olmayan beklentiler, kısa öfke ve aşırı koruyucu olma çatışmalara neden olabilir.

Her evlilik inişli çıkışlıdır. Önemli olan davranışlarınızın doğru yapmak için sarfettiğiniz  çabadır.

Birbirinize minnettar olun ve takdirinizi her gün küçük şekillerde gösterin. Bebeği temizlemek ya da akşam sohbetlerini düzenli hale getirme sırası geldiğinde daha sabırlı olmayı öğrenirsiniz. Evliliğiniz önemli ve en iyi şekilde yolunda gitmesi dileğiyle…

Bebek sahibi olduktan sonra eşlerin yaptıkları hataları bulun ve ailenizi huzurlu bir ortamda tutmaya çalışın.

İlişkiler bir engele çarpabilir, ancak bunu büyük bir engel haline getirmemek önemlidir. İlişkinizi değiştirmeye yönelik ilk adımı atın.

Anne Olduktan Sonra Eşinize Karşı Yaptığınız Hatalar 

Siz Sadece Anne Değilsiniz…

Bir anne olduğunuzda, tüm odaklarınız küçük meleğinizdir. Beslenme, temizleme ve bebeğinizle birlikte olmak, başka şeyler için az zamanınız olduğu anlamına gelir.
Ancak kendinizi çocuğunuza adamak zorunda olduğunuz kadar, kocanızın duygusal ve fiziksel olarak dışlanmış hissetmiş bir karısı olmamalı.  Eşinize tekrar bağlanmak için zaman ayırın. Haftada birkaç saat olsa bile, bir bebek bakıcısı veya güvendiğiniz bir yakınınıza bırakın ve romantik birkaç vakit geçirin.

Beklentiler

İlgisizlik kocanız da  hayal kırıklığına neden olabilecek en yaygın hatalarından biridir. Ona söylemeden arzularını anlamasını bekliyorsunuz, fakat erkekler ne istediğinizi anlamazlar. Dürüst olmak ve ihtiyaçlarınızı kocanızla tartışmak çok daha basittir. Hatırlayın, o bir zihin okuyucu değil!

Eşinizle Konuşun.

Bir konuyu gündeme getirmekten kaçındığınız zamanlar olabilir, çünkü bir kavga ile sonuçlanacağından endişe ediyorsunuz. Bunu görmezden gelmeye çalışırsınız ve muhtemelen aklınızın bir köşesinde kalır.

Ancak sık sık, kalıcı bir hayal kırıklığı sizi daha stresli yapar. İşlerin bu şekilde elden çekilmesine izin vermek yerine, sizi rahatsız eden her şey hakkında kocanızla konuşmayı öğrenin. O senin eşin ve senin güvenin.

Yatakta Soğuk Davranmayın.

Bebeğinize emziriyorsanız, cinsel isteksizliğinizin olması muhtemeldir. Hormonal değişiklikler, yorgunluk olabilir. Yatarken eşinize  sırtınızı dönmeyin.  Bu evliliğinizi yıpratır. Bu yaptığınız eylem eşinize  kendisini istenmediğiniz düşündürür ve daha az önemli hissettirebilir. Birlikte olmak istemezseniz bile, sarılmak, öpmek ve kucaklamak gibi basit hareketlerle sevginizi gösterebilirsiniz.

Kocanı Değiştirmeye Çalışmayın.

Hatırlayın, siz ona olduğu gibi aşık oldunuz. Bir kere yeni sevginin sersemlik aşamasını geçtiğinizde ve evlilik ve belki anne olma durumuna geçtiğinizde, eşinizle olan hataları bulmak kolay.
Hatırlamaya çalışmanız gereken şey, kocanızın babası olarak yeni rolüne adapte olmaya çalıştığıdır. Onu farklı bir adam haline getirmeye çalışmak yerine, onun olduğu  kişi olarak  kabul etmeyi öğrenmelisin. O da baba olmaya alışıyor.

Evlilik ile ilgili makaleler…

Mutlu Bir Evlilik İçin 10 Altın Kural
Hanımlar Erkeklere Jest Yapın
Sevdiğinizi Mutlu Etmenin Yolları
Erkekler Ve Kadınlar Neden Kavga Ederler

2 Yorum

  1. Derya 31 Ekim 2017 Alıntıla
    • Betül ÖzYönetici 31 Ekim 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir