Parlak Saçlar İçin Yumurta Beyazı Ve Bal MaskesiParlak Saçlar İçin Yumurta Beyazı Ve Bal Maskesi

Protein bakımından zengin olan yumurta beyazı, sağlıklı saçlar için gerekli olan kükürt gibi mineraller ve B vitaminleri içeren multivitamindir.

Hasar görmüş, donuk ve kırılgan saçlar, ışık yansıtmaktan ziyade ışığı kırmasını sağlayan eğilmelere ve eğrilere sahiptir. Işığı yansıtacak pürüzsüz ve ipeksi saç elde etmek için yumurta beyazı ve ballı saç maskesini öneriyoruz. Böylece ışığı yansıtan parlak saçlara kavuşun.

Yumurtanın beyazı, protein bakımından zengindir ve nemi saç tellerine kilitleyerek doğal bir saç kremi gibi davranır, böylece saçlar parlak hale gelir.

Bal, doğal bir nemlendiricidir, bu da çevreden nem yakalar anlamına gelir. Bal saçların nemi kilitleyerek, sağlıklı tutuyor ve kırılmaya daha az eğilimli olacak şekilde mükemmel bir nemlendirme maddesi haline getiriyor.
Böylelikle bal doğal olarak saçları düzenler ve saç kesimlerini pürüzsüzleştirir, böylece parlak saçları teşvik eder.

Yumurta Beyazı Ve Bal Maskesi Malzemeleri:

1 yumurta beyazı
1 tatlı kaşığı bal

Yumurta Beyazı Ve Bal Maskesi Nasıl Hazırlanır Ve Nasıl Uygulanır?

Bir kapta, malzemeleri karıştırın. Saç derinize ve saçınıza uygulayın. Saçınızı bağlayın ve bir duş bonesi ile örtün. Yaklaşık 7 dakika bekletin, sonra soğuk su ile iyice durulayın. Saçınızı sıkın ve kabarık bir havluyla sarın.

Dikkat: Maske içindeki yumurtaları pişirebileceğinden ve saçınıza yapışmış yumurta parçalarını sıkıştıracağından asla yumurta içeren saç maskelerini durulamak için sıcak su kullanmayın.

Diğer saç maskesi tariflerimiz…

Kuru Ve Hasar Gören Saçlar İçin Doğal Saç Maskeleri
Saç Kırıkları İçin Muz Maskesi
Dalgalı Saçları Düzleştiren Maske
Saçların Hızlı Uzaması İçin Doğal Maskeler

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir