Cansız Ve Kuru Ciltleri Süt İle NemlendirinCansız Ve Kuru Ciltler Süt İle Nemlendirin

Kuru cilt en yaygın cilt problemlerindendir.  Kuru cildiniz varsa, cildinizin sağlıklı  ve canlı görünmesini süt ile sağlayabilirsiniz.

Süt, yıllardır kadınlar tarafından güzelleşmek için kullanılan doğal ve kolay bulunan bir besindir. Süt, nemlendirici özelliklere sahip olan bir nemlendiricidir. Cildinizi nemlendirmek için sütü nasıl kullanacaksınız?

Süt İle Cilt Nemlendirme

Cildi nemlendirmek için sütü nasıl kullanmalıyız?

Temiz cam bir kaba 3-4 çorba kaşığı soğuk süt alın. İçine pamuk, makyaj pamuğu  ya da bir parça gazlı bez batırın. Kuru cilde uygulayın. Sütün cildinizi 10 dakika sütle ıslanmasını sağlayın.
Daha sonra soğuk su ile durulayın.
Süt ile yüzünüze her gün kompres yapın.

Süt Kreması İle Cilt Nemlendirme

Süt yerine , süt kreması da kullanabilirsiniz. Yağlar, proteinler, mineraller ve laktik asit kaşınmayı yumuşatır, cildi nemlendirir, ölü cilt hücrelerini temizler ve cilt lekelerini hafifletir.

Cildi nemlendirmek için süt kreması nasıl kullanılır?

Temiz cam bir kaba 2-3 çorba kaşığı taze süt kremasını alın. Kuru cilde eşit olarak uygulamak için parmaklarınızı kullanın. 5 dakika boyunca yumuşak, dairesel hareketlerle cildinize masaj yapın. Süt kremasını yaklaşık 15 dakika bekletin. Soğuk su ile durulayın.  Süt kremasını haftada 2-3 kez tekrarlayın.

Bu konular da ilginizi çekebilir…

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Süt Maskeleri
Süt Tüketiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Günde Kaç Bardak Süt Tüketiyoruz
Süt Ürünlerinde Erkekleri Bekleyen Tehlike

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir