Yeşil Gözler İçin Makyaj ÖnerileriYeşil Gözler İçin Makyaj Önerileri

Yeşil gözlere sahip bayanlar için makyaj önerilerimiz…

Yeşil gözlere sahipseniz bir de saçlarınız kahverengi ise sizler için göz makyajından dudak makyajına küçük tüyolar paylaşacağız.

Kahverengi saç, açık  tenli ve yeşil gözlü bayanlar, sadece hafif bir makyaj gerektiren bir doğal güzelliğe sahiptirler.

Yeşil gözlü bayanlar nasıl makyaj yapmalı?

Yeşil Gözlere Sahip Bayanlar İçin Makyaj Önerileri:

Yeşil Gözlere Göz Makyajı:

Yeşil göze sahip olmanın en güzel yanı, göz kapaklarınızda daha cesur renkler kullanabilmenizdir. En iyi göz farı rengi yeşil, açık kahverengi, pembe, mor ve mavi olacaktır. Geceleri, yeşil gözleriniz zümrüt, açık yeşil ve turuncu gölgelerden oluşan paletlerle özellikle harika görünür.

Saç renginin açık kahverengi ise, kahverengi renkli maskara gözlerine daha güzel duracaktır. Koyu kahverengi saçlı kadınlar, siyah maskara ile en iyi görünecektir.

Yeşil gözlerin koyu kahverengi göz kalemi ile doğal göz çizgisinin ötesine uzatarak ince bir kedi gözü görünümü deneyebilirsiniz. Bu görünümü vurgulamak için üst dış kirpiklerinizi daha fazla maskara ile kaplayın.

Yeşil Gözlere Göz Makyajı

Kapatıcı Seçimi:

Kapatıcıyı iyi bilinen markalardan kullanmaya dikkat edin.

Göz altlarında oluşan mavi veya mor renkler genellikle açık tenli kadınların sorunudur. Bu sebepten kapatıcı satın alırken, bilek üzerindeki damarlardan birinin üzerine biraz yayın. Bu size gözlerinizin  altındaki maviyi veya moru nasıl kapatacağınız konusunda  iyi bir fikir verecektir.

Soluk tenli kadınların bazen yüzlerinde pembeye veya kırmızı renk oluşur. Kan akışı, sivilce, güneş, diyet ve dehidrasyon buna sebep olabilir.  Bu renk değişikliğini gidermek için  doğru kapatıcıyı bulmanız gerekmektedir.

Kaşlar:

Kaşlarınıza daha gevşek bir şekil verin ve kıllarınızı kaş çizgilerinin dışına çıkarın.

Kaşlarınız seyrek ise, kahverengi  kaş kalemi ile doldurmaya çekinmeyin. Kalemin kaşlarınızdaki saç rengine uyduğundan emin olun. Aksi halde garip bir renge bürünmüş gibi  olursunuz.

Ruj Seçimi:

Dudak renginiz kendiniz hakkında bilgi verir. Ruj tonu konusunda çok çeşitliliğiniz var.

Biraz kadınsı ve seksi görünmek istediğiniz günlerde,  Sıcak Pembe Lipstick  kullanabilirsiniz.

Kahverengi tonları  da deneyebilirsiniz.

Allık Rengi:

En iyi allık renginiz pembe ve çok açık kahverengi olacaktır. Burnunuzun önü boyunca hafifçe alınınıza ve saç çizgisinin kenarları boyunca  bir miktar  allık sürmelisiniz.

İlginizi çekebilecek konular….

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır
Kusursuz Göz Makyajı İçin Maskara Nasıl Kullanılmalı
Kapatıcılar Hakkında Bilmediklerimiz
Mavi Gözleri Daha Çekici Ve Belirgin Hale Getirin
Göz Makyajı Önerileri
Göz Makyajının İncelikleri

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir