Kalın Kaşlar Sahip Olmak İçin 9 Doğal YöntemKalın Kaşlar Sahip Olmak İçin 9 Doğal Yöntem

Kaşlarınız dökülüyorsa veya  ince kaşlarınız varsa, evde uygulayabileceğiniz 9 doğal yöntem…

Kaş dökülmesi de saç dökülmesi gibi sık  karşılaşılan bir durumdur. Tıpkı saçların dökülmesinde kullanılan doğal yöntemlerden olan hint yağı, hindistancevizi yağı ve zeytinyağı uygulayabileceğiniz gibi bir kaç doğal yöntem daha vardır. 

Hint yağı, hindistancevizi yağı ve zeytinyağı bunlar saçlara nüfuz eder ve nemi tutar. Son ikisi de kan dolaşımını arttırır ve saç büyümesi için gerekli olan E vitamini sağlar.

Bilinen bu yağlar dışında soğan suyu, özellikle alopesi areata (saç kıran) varsa, önemli bir etkiye sahip olabilir.
Bu doğal ilaçlarla birlikte, saç büyümesi için genellikle önemli olan doğru vitamin ve minerallerin dengelenmesidir.

Sağlıklı beslenme saç büyümesi için önemli bir unsurdur. A, B, C ve E vitaminleri bakımından zengin gıdalar, demir, omega-3 yağları ve proteinleri tüketin.

Kaşlarınızı Daha Kalın Yapmak İçin Doğal Öneriler:

Aşırı kaş ve saç kaybında, hipotiroidizm (Tiroid bezinin az çalışması) gibi  bir rahatsızlığınız olabilir.
Aynı zamanda stres altında olduğunuzu veya protein veya vitamin eksikliğiniz olduğunuda gösterebilir. Alopesi areata  yani saç kıran adı verilen bir rahatsızlık da kaşların  kaybından sorumlu olabilir. Altta yatan sağlık durumunu belirlemek için bir doktora gitmek akıllıca olur.  Bu arada doğal tedavileri deneyerek daha kalın kaşlar elde edebilirsiniz.

Kalın Kaşlar Sahip Olmak  İçin 9 Doğal Yöntem…

1. Hintyağı 

Hint yağını kaşlara uygulayarak onları daha kalın hale getirebilirsiniz.

Hintyağı geleneksel olarak kaşları ve saçları gürleştirmek için kullanılan doğal bir yağdır. Kaşlarınızı daha kalın ve daha hızlı büyütmenin en etkili yollarından biri olarak düşünülür. Saç foliküllerini besler ve saç büyümesini destekleyen hint yağı kaşların kalınlaşmasını da sağlamaktadır.

Hint Yağı Kaşlara Nasıl Uygulanır?

Bir pamuklu çubuğu saf hint yağının içine batırın ve kaşlara uygulayın. Kaşlarınızı 2-3 dakika parmak uçlarınızla nazikçe masaj yapın. 30 dakika veya gece boyunca bekletin. Ilık suyla yıkayın. Bunu günde bir kez, muhtemelen yatmadan önceki her gece yapabilirsiniz.

2. Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı, kalın ve sağlıklı kaş büyümesini teşvik edebilen E vitamini ve demir gibi besin maddelerine sahiptir. Ayrıca, laurik asit adı verilen yağ asidi ile yüklü hindistancevizi yağı kolayca tüylere nüfuz edebilir ve protein kaybını önleyebilir.  Bildiğiniz gibi, protein iyi saçların temelidir. Ve saçınıza hindistan cevizi yağı uygulandığı gibi  kaşlarınıza uygulayabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı Kaşlara Nasıl Uygulanır?

Birkaç damla hindistancevizi yağı alın ve parmak uçlarınızla kaşlarınıza  hafifçe masaj yapın. Masaj kan dolaşımını iyileştirir ve kaş büyümesini arttırır. Bir gece bırakın. Ertesi sabah ılık su ile durulayın. Birkaç ay boyunca devam edin ve farkı fark edeceksiniz.

3. Zeytinyağı

Ayrıca kaşlarınızı kalınlaştırmak için zeytin yağı kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı gibi, zeytin yağı da kaş köküne nüfuz edebilir ve nemi kilitleyebilen oleik asit adı verilen yağ asidine sahiptir. Ayrıca kılcal damarların büyümesini teşvik ederek saç büyümesini arttırmaya yardımcı olan E vitamini bakımından zengindir. Kılcal damarlar sağlıklı olduğunda kan dolaşımı artar. Sağlıklı ve güçlü kaş büyümesinin teşvik eden iyi bir seçenektir.

Zeytinyağı Kaşlara Nasıl Uygulanır?

Birkaç damla zeytinyağı alın ve kaşlarınızı hafifçe masaj yapın. Gece boyunca bırakabilir veya 30 dakika uygulandıktan sonra yıkayabilirsiniz.
Alternatif olarak, zeytinyağını birkaç damla bal karıştırın. Birkaç dakika masaj yapın.
Ilık suyla yıkayın. Bunlardan herhangi birini günde bir kez yapmak kaş büyümenizi geliştirecektir.

4. Soğan Suyu

Soğan suyu sağlıklı  kaş kalınlaşması için mükemmeldir . Soğan antioksidan flavonoller ve kükürt açısından zengindir. Alopesi areatlı hastalar üzerine yapılan bir çalışmada, soğan suyu, saçlı deri üzerine uygulanmış ve saç büyümesinin az olduğu alanlara masaj yapmıştır. Bu yöntemi günde iki kez 4 ila 6 hafta izledikten sonra, katılımcıların% 86.9’u yeni saç büyümesi yaşanmıştır. Seyrek kaşlar için soğan suyu kürü uygulayabilirsiniz.

Soğan Suyu Kaşlara Nasıl Uygulanır?

Bir soğanı öğütün ve suyu çıkarın. Bu suyu 5 dakika boyunca kaşlarınıza masaj yapın. Tek başına kurumasına izin verin. Soğuk su ile yıkayın. Bu, bir ay boyunca günde iki defa yapılabilir.

5. Yumurta Sarısı

Yumurta protein açısından zengindir ve saçların ve kaşların büyümesi için gereken  proteinlere sahiptir. Yumurta sarısı yumurta akı kadar protein içermese de, kaşlar için önemli olan D vitamini miktarına sahiptir. Yumurta sarısı biraz kükürt içerir.

Yumurta Sarısı Kaşlara Nasıl Uygulanır?

Bir yumurta kırın ve sarısı beyazından ayırın. Sadece yumurta sarısı kullandığınızdan emin olun.
Kremalı bir kıvama gelinceye kadar sarısı çırpın. Pamuklu çubuğu alın ve kaşlarınıza uygulayın. Bunu 15-20 dakika bekletin. Daha sonra soğuk suyla yıkayın. Bunu haftada iki kez yapabilirsiniz.

6. Çemen Tohumu

Çemen tohumları saç dökülmesini durdurma ve saç büyümesini teşvik etme özelliği ile bilinir.  Sağlıklı saç büyümesini destekleyen nikotinik asit (vitamin B3) ve lesitin gibi protein açısından zenginlerdir. Kaşların kalınlaşmasına da destek olur.

 Çemen Tohumu Kaşlara Nasıl Uygulanır?

Çemen Tohumunu az suyun içinde 5 saat bekletip kalın bir macun haline getirin. Macuna hindistan cevizi yağı veya badem yağı ekleyin. Yatmadan önce bu macunu kaşlarınıza uygulayın.Ertesi sabah ılık suyla yıkayın.Bunu iki kez veya haftada üç kez tekrarlayabilirsiniz.

7. Süt

Muhtemelen en basit çözümdür. Süt, sağlıklı kaş büyümesine yardımcı olabilecek protein ve diğer besin maddeler içerir.

Süt Kaşlara Nasıl Uygulanır?

Temiz bir kapta biraz süt alın. İçine bir pamuklu çubuk batırın ve her kaşın üzerine sürün. Sütü kendi başına kurutun. Ilık su ile durulayın. İstediğiniz sıklıkta yapılabilirsiniz.

8. Aloe Vera

Aloe vera, kıl foliküllerine fayda sağlayan ve sağlıklı saç büyümesine yardımcı olan nemlendirme özelliklerine sahiptir. Mağazalarda bulduğunuz aloe vera jel yerine aloe vera bitkisini kullanmaya çalışın.

Aloe Vera Kaşlara Nasıl Uygulanır?

Aloe vera yaprağından jeli sıkıştırın. Jeli alıp  kaşlarınızas hafifçe masaj yapın. 30 dakika bekletin. Ilık su ile durulayın. Ayrıca aloe vera’yı hindistancevizi yağı veya birkaç damla bal ile karıştırarak yapabilirsiniz.
Önemli sonuçlar için birkaç hafta boyunca devam ettirin.

9. Limon

Limonlar zengin C vitamini içeriğinden dolayı iyi kaş büyümesine yardımcı olabilirler.

Limon Kaşlara Nasıl Uygulanır?

Bir limon dilimleyin. Bir parça alın ve kaşlarınızın herbirine sürtün.Birkaç dakika suyu bırakın. Ilık su ile durulayın.
Kaş büyümenizi arttırmak için bu tedaviyi günde bir kez kullanabilirsiniz.

Uyarı: Yukarıda vermiş olduğumuz doğal yöntemler alerjik bir reaksiyonlar gösterebilir. Tedaviye başlamadan önce cildinizin ufak bir yerinde deneyin. Reaksiyon görülürse tedaviler uygulanmamalıdır. 

Kaşlar ile İlgili Makalelerimiz…

Kaş Ve Kirpik Dökülmesini Önleyen Yöntemler
Zayıf Ve Küsen Kaşlar İçin Maskeler
Kaşların Güzelliği İçin Yapılması Gerekenler

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir