Lezzetli Detoks İçeceği TarifiLezzetli Detoks İçeceği Tarifi

Şekerli içeceklerden uzak durmak isteyenler yada vücutlarından toksinleri atmak isteyenler için harika ve lezzetli detoks içeğimiz sizlerle…

Sağlıklı içecekler ve toksinlerden arınmak isteyen Viphanımlar için karpuz,salatalık,limon, misket limon, nane yaprakları ve su ile hazırlayacağınız detoks içeceği ile tüm ihtiyaçlarınızı gidereceksiniz. Sağlıkla toksinlerinizden arınırken şekerli içeceklerin zararlarını da almamış olacaksınız.

Gelelim karpuz,salatalık,limon, misket limon, nane yaprakları ile hazırlayacağımız detoks içeceğiniz nasıl hazırlandığına:

– 1 yada 2 litre su ( su miktarı detoks içeceğindeki almak istediğiniz lezzete göre ayarlayabilirsiniz. Yoğun tat için 1 , hafif tat için 2 litre olarak ayarlayabilirsiniz)

– Biraz karpuz parçası veya 1 salatalık

– 1 limon veya Misket Limonu tercih edebilirsiniz.

– Bir avuç taze nane yaprağı (yaklaşık 10-13 yaprak)

-Ve Buz küpleri

Nasıl Yapılır?

Karpuzlu Detoks içeceği nasıl hazırlanır?

Bir miktar  karpuzu küp küp kesin yada bir salatalığı dilimleyin. 1 Misket limon suyu yada 1 limonu dilimleyin bir sürahiye ekleyin. Nane yapraklarını da ekledikten sonra yaklaşık 2 litre suyu sürahinin üstüne kadar doldurun. Bİr gece buzdolabında bekletin. Ertesi günü buz küpleri ilave ederek içebilirsiniz. Buz küplerini bardağa içeceğiniz miktar kadar ekleyin ki detoks içeceğinizin  tadı ve formülü değişmesin. Aksi halde buz küpleri içeceği sulandıracaktır.

Ne Neye İyi Geliyor?

Karpuzda bulunan sitrullin adı verilen bir amino asit vücudun toksinleri boşaltmasına yardımcı olur. Amonyak dışarıdan vücuda girer, fakat aynı zamanda vücudumuzun enerji için sürekli yanan proteinlerin bir yan ürünüdür ve hücrelerimize oldukça zararlıdır. Salatalık ayrıca sitrulin içermektedir, ancak karpuz kadar değil. Karpuz da karaciğere genel bir katkı sağlayabilir.

Su: H20 bizim için oldukça iyidir. Sistemimiz aracılığıyla zararlı toksinleri atmak ve karaciğer -böbrek gibi organlara işlerini yapmasına yardımcı olduğu düşünülüyor.

limon (veya misket limon): Limon veya misket limon, sindirim sistemini uyarır ve düzenler (bu da kabızlık, mide ekşimesi ve gaz gibi porblemler ile başa çıkmanıza yardımcı olur. Safra üretimini uyarır. Safra karaciğer tarafından üretilir ve tükettiğimiz lipitleri (yağları) parçalamak için ince bağırsakta kalır.

Nane yaprakları, detoks içeğinize ferahlatıcı bir lezzet verir. Bunun yanısıra safra akışını karaciğerden safra kesesine kadar geliştirerek sindiriminizi daha etkili bir şekilde sindirmenize yardımcı olabilir,

Nane aynı zamanda sıkışık mide kaslarının rahatlamasına yardımcı olur.

Safra akışını, karaciğerden safra kesesine, diyetteki yağları parçalayan ince bağırsağa düzelterek daha etkili bir şekilde sindirmenize yardımcı olabilir. Nane aynı zamanda sıkışık mide kaslarının rahatlamasına yardımcı olur.

Bu Detoks İçeceklerini de deneyebilirsiniz:

Düğün Öncesi Detoks Programı

Vücudu Arındıran Yenileyen Detoks İçeceği

Karaciğer Detoksu İçin Bitkisel Karışım!

Yaza Özel Harika Detoks

Ödem Atmak İçin 8 Öneri

Arınma Zamanı Geldi

4 Yorum

  1. Tülin karasu 18 Eylül 2017 Alıntıla
    • Tuba Öz 18 Eylül 2017 Alıntıla
  2. Sude 18 Eylül 2017 Alıntıla
    • Tuba Öz 19 Eylül 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir